Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera FX88, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action. Szczegółowy opis oferty FX88 przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.

Ostrzeżenie o ryzyku: Transakcje na rynkach Forex i kontraktów CFD mogą prowadzić do utraty całego zainwestowanego kapitału. Należy zauważyć, że FX88 nie ponosi odpowiedzialności za przygotowanie materiałów do tego artykułu lub jakichkolwiek innych materiałów związanych z tym artykułem. Materiały z artykułu służą wyłącznie celom informacyjnym, a zawarte w nim informacje nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być interpretowane jako takie.


USDPLN

Kurs pary walutowej USDPLN od kilku dni oscyluje w okolicy lokalnego poziomu oporu, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 3.3150.

USDPLN Daily

EURUSD

Zdecydowanie inaczej prezentuje się natomiast obecna sytuacja techniczna na notowaniach pary EURPLN, gdzie na skutek trwających od 21 marca br. spadków kurs dotarł w okolice lokalnego poziomu wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Póki co, w okolicy tej strefy nie pojawiła się jeszcze żadna reakcja popytowa mogąca być sygnałem do otwarcia pozycji długich. Jeżeli jednak takowa się pojawi, wówczas rozważę otwarcie takiego zlecenia.

EURPLN Daily

EURAUD

Spoglądając jednak na notowania innych par walutowych z EUR zauważymy, że waluta ta mi znaczne predyspozycje do osłabienia. Na skutek trwających od ponad roku wzrostów, kurs pary walutowej EURAUD dotarł w okolice górnego ograniczenia konsolidacji, gdzie już dwa tygodnie temu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Choć jest to analiza wykonywana na interwale tygodniowym, to jeżeli tylko opór ten zostałby trwale odrzucony, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.5200 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

EURAUD Weekly

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

EURCAD

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURCAD, gdzie kurs od trzech tygodni porusza się na południe. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy poziomu 1.5250 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

EURCAD Weekly

EURCHF

Bardzo interesująco wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURCHF, gdzie kurs od kilku dni oscyluje w okolicy lokalnego poziomu oporu. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których najbliższym wsparciem okazuje się linia trendu wzrostowego.

EURCHF Daily

EURGBP

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURGBP, gdzie już pod koniec ubiegłego tygodnia kurs pokonał ważne, techniczne wsparcie. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.8340.

EURGBP Weekly

FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem “Setup dnia”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURPLN testuje wsparcie na 4.19
Następny artykuł30-minutowa rutyna handlowa dla zapracowanych ludzi – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here