Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera FX88, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action. Szczegółowy opis oferty FX88 przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.

Ostrzeżenie o ryzyku: Transakcje na rynkach Forex i kontraktów CFD mogą prowadzić do utraty całego zainwestowanego kapitału. Należy zauważyć, że FX88 nie ponosi odpowiedzialności za przygotowanie materiałów do tego artykułu lub jakichkolwiek innych materiałów związanych z tym artykułem. Materiały z artykułu służą wyłącznie celom informacyjnym, a zawarte w nim informacje nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być interpretowane jako takie.


USDPLN

Kurs pary walutowej USDPLN od dwóch tygodni ponownie porusza się na południe. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jeżeli tylko spadki te będą kontynuowane, w najbliższej przyszłości spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 3.3150.

USDPLN Daily

Spoglądając jednak na interwał 30-minutowy zauważymy, że rynek od trzech dni porusza się w trendzie horyzontalnym. Jak się okazuje, dopiero pokonanie dolnego ograniczenia tej konsolidacji mogłoby w tym przypadku otworzyć drogę do dalszych spadków.

USDPLN M30

EURCHF

Na skutek trwających od dłuższego czasu wzrostów, kurs pary walutowej EURCHF dotarł w okolice poziomu 1.20, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Warto przypomnieć, że poziom ten został pokonany dokładnie 15 stycznia 2015 roku kiedy to Szwajcarski Bank Narodowy uznał, że sztuczne utrzymywanie kursu nad 1.20 jest zbyt drogie (Bank Szwajcarii musiał bowiem cały czas dokupować europejską walutę lub sprzedawać franki, aby kurs nie spadł niżej). Wraz z porzuceniem sztywnego kursu wymiany na poziomie 1.20 nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie rynku, które okrzyknięte zostało jako Czarny Czwartek.

Jeżeli testowany obecnie opór zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których (z technicznego punktu widzenia) potencjalnym targetem mogłyby okazać się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. poziomu 1.1800.

EURCHF Daily

EURGBP

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURGBP, gdzie na skutek trwających od środy wzrostów doszło do-restestu dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji. Tamteż dziś pojawiła się juz pierwsza reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

EURGBP Weekly

Jednocześnie miło mi poinformować o nowym cyklu webinarów. W każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków zapraszamy na odprawę traderów. W trakcie trwających ok 60 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem “Setup dnia”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDUSD przetestuje 0,7860?
Następny artykułCzwartkowa paczka danych z Ameryki. Jak reaguje USDCAD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here