Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera FX88, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action. Szczegółowy opis oferty FX88 przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.

Ostrzeżenie o ryzyku: Transakcje na rynkach Forex i kontraktów CFD mogą prowadzić do utraty całego zainwestowanego kapitału. Należy zauważyć, że FX88 nie ponosi odpowiedzialności za przygotowanie materiałów do tego artykułu lub jakichkolwiek innych materiałów związanych z tym artykułem. Materiały z artykułu służą wyłącznie celom informacyjnym, a zawarte w nim informacje nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być interpretowane jako takie.


USDPLN

Kurs pary walutowej USDPLN po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia obecnej konsolidacji, gdzie w dniu dzisiejszym ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie bądź pokonanie tego oporu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na tym instrumencie. Inwestując na parach walutowych i rynkach skorelowanych z USD należy jednak pamiętać o zaplanowanej na środę decyzji FOMC. Konsensus przed tą publikacją zakłada bowiem że Fed podniesie stopy procentowe o 25 punków bazowych, do poziomu 1,75 proc.

USDPLN Daily

EURPLN

W bardzo ciekawym miejscu znajduje się obecnie również kurs pary EURPLN, która testuje istotną strefę oporu. Odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków nawet w okolice mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów, co przekładało by się na ok 300 pips. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć aż w okolice poziomu 4.26.

EURPLN Daily

AUDJPY

Na skutek bardzo dynamicznych spadków z drugiej połowy ubiegłego tygodnia, kurs pary walutowej AUDJPY po raz kolejny dotarł w okolice ubiegłorocznych minimów, gdzie dziś ponownie pojawiła się reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że w trakcie tych spadków nie pojawiła się żadna korekta wzrostowa, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przynajmniej niewielkiego odreagowania. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków o kolejne 710 pips aż w okolice poziomu 74.60.

AUDJPY Daily

CADJPY

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach CADJPY, gdzie rynek testuje obecnie istotny poziom wsparcia.

CADJPY Daily

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że istotny w tym przypadku może okazać się kierunek wybicia z obecnego boxu.

CADJPY H1

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

EURNZD

Bardzo interesująco wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach pary walutowej EURNZD, gdzie kurs dotarł w dniu dzisiejszym w okolice istotnego poziomu oporu. Biorąc pod uwagę reakcje podażową, która się tam pojawiła, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej i re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) znajdującego się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

EURNZD H4

NZDJPY

Na skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs pary walutowej NZDJPY dotarł w okolice ubiegłorocznych minimów, gdzie dziś po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Podobnie jak w przypadku par AUDJPY i CADJPY, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej. Niewykluczone jednak, że w dłuższym horyzoncie czasowym, rynek ostatecznie pokona tą strefę. Jeżeli tak by się stało, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 71.25.

NZDJPY Daily

FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem “Setup dnia”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USDCAD – zanegowanie niedźwiedziego pin bara
Następny artykułEFIX: Mix na głównych parach, ciekawie na GBP/USD i USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here