Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera FX88, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action. Szczegółowy opis oferty FX88 przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.

Ostrzeżenie o ryzyku: Transakcje na rynkach Forex i kontraktów CFD mogą prowadzić do utraty całego zainwestowanego kapitału. Należy zauważyć, że FX88 nie ponosi odpowiedzialności za przygotowanie materiałów do tego artykułu lub jakichkolwiek innych materiałów związanych z tym artykułem. Materiały z artykułu służą wyłącznie celom informacyjnym, a zawarte w nim informacje nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być interpretowane jako takie.


USDCHF

Po trwających od dwóch tygodni, niemal nieprzerwanych wzrostach, w dniu dzisiejszym dolar amerykański wyraźnie traci w stosunku do franka szwajcarskiego. Jeżeli deprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc zaś pod uwagę, że wsparcie to zbiega się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, sądzić możemy, że w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa.

USDCHF H4

CADJPY

Po trwających od drugiej połowy marca br. wzrostach, kurs pary walutowej CADJPY od kilku dni oscyluje poniżej lokalnego poziomu oporu, gdzie już w ubiegły piątek pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogą okazać się okolice pomarańczowej strefy wsparcia bądź nawet poziom 80.70.

CADJPY Daily

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

EURCHF

Coraz bardziej interesująco zaczyna wyglądać obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURCHF, gdzie zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs dotarł w okolice poziomu 1.20. Warto przypomnieć, że poziom ten został pokonany dokładnie 15 stycznia 2015 roku kiedy to Szwajcarski Bank Narodowy uznał, że sztuczne utrzymywanie kursu nad 1.20 jest zbyt drogie (Bank Szwajcarii musiał bowiem cały czas dokupować europejską walutę lub sprzedawać franki, aby kurs nie spadł niżej). Wraz z porzuceniem sztywnego kursu wymiany na poziomie 1.20 nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie rynku, które okrzyknięte zostało jako Czarny Czwartek.

EURCHF Daily

GBPAUD

Bardzo ciekawie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPAUD, gdzie w dniu wczorajszym ponownie pojawiła się reakcja podażowa odrzucająca testowany od niemal trzech tygodni poziom oporu. Dzisiejsze spadki wspierane były również przez słabe wyniki dot. inflacji konsumenckiej (CPI) z Wielkiej Brytanii, na skutek których funt szterling notował silną deprecjację. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania linii trendu wzrostowego bądź poziomu 1.7930 i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego.

GBPAUD Daily

FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem “Setup dnia”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGeneza psychologii inwestowania z Krzysztofem Powierza na XTB Trading Club
Następny artykułCo zrobi Bank Kanady i CAD? Prognozy przed posiedzeniem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here