Naga MarketsGPW Akcje PKN Orlen i Bogdanki we wtorek 16 lipcaObecne załamanie GPW prezentuje „klasykę kryzysu”, twierdzi Emil Łobodziński z Biura Maklerskiego Banku PKO BP. Na tracącym parkiecie pozytywnie wyróżniają się te sektory, których istotność ekonomiczna jest w tym momencie najważniejsza. Mowa tutaj o spółkach farmaceutycznych, z sektora FMCG (szybko zbywalnych dóbr konsumenckich), przedsiębiorstwa telekomunikacyjnych i szeroko rozumianej branży IT oraz komputerowej, w przypadku której po raz pierwszy w historii tak silnie wyróżnia się sektor gamingowy.


GPW: Które sektory mogą zyskać w krótkim terminie na koronawirusie

Emil Łobodziński jest zdania, że analizując sektory polskiej gospodarki i spółek notowanych na GPW trzeba odróżnić od siebie perspektywę biznesową oraz prognozy zachowania kursów akcji w najbliższej przyszłości. W przypadku większości spółek te dwie kwestie będą się pokrywały, doświadczenia wcześniejszych kryzysów pokazują jednak, że biznesy niektórych spółek w ogóle na nich nie traciły lub traciły relatywnie niewiele, a notowania akcji osuwały się zdecydowanie mocniej.

Jesteśmy w sytuacji nowej dla wszystkich rynków, takiego zdarzenia nie mieliśmy przez wiele lat (…) Jest to sytuacja poważna z punktu widzenia gospodarczego oraz funkcjonowania poszczególnych spółek (…) Na samym rynkach mamy bardzo dużą zmienność, a patrząc po zachowaniu indeksów, powinna się utrzymywać w związku z rynkową niepewnością – komentuje Emil Łobodziński.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here