Naga Markets
W ubiegłym tygodniu odbyło się 48. Światowe Forum Ekonomiczne (ang. World Economic Forum, WEF) w Szwajcarskim Davos. Jest to organizowana od 1971 roku konferencja, w której udział biorą m.in. przywódcy polityczni (prezydenci i premierzy), prezesi największych i najbardziej wpływowych korporacji, ekonomiści i intelektualiści. 


Światowe Forum Ekonomiczne jest miejscem, gdzie przedstawiciele największych i najbardziej wpływowych organizacji politycznych i ekonomicznych rozmawiają i debatują na temat głównych społecznych i ekonomicznych problemów planety. W tym roku nie mogło więc zabraknąć tam tematu dynamicznie rozwjącego się rynku kryptowalut. Już w weekend prezentowaliśmy artykuł, w którym zbiorczo zebraliśmy i przedstawiliśmy wypowiedzi wszystkich najważniejszych polityków i ekonomistów. Niestety, zdecydowana większość z nich odnosiła się w sposób bardzo niepochlebny w stosunku do Bitcoina. Zgoła odmienne zdanie na ten temat posiada jednak jeden z najbogatszych polaków.

W wywiadzie dla money.pl, Sebastian Kuczyk stwierdził, że “kryptowaluty będą tematem, który nie będzie prawdopodobnie schodził z czołówek gazet jeszcze przez najbliższe miesiące a może nawet lata”.

Zapytany przyznał również, że w czasach kiedy Bitcoin wyceniany był jeszcze w trzycyfrowych sumach, sam zainwestował dużo własnych pieniędzy w BTC. Zdaniem jednego z najbogatszych polaków “jest to obszar, w którym na pewno warto być obecnym zarówno jeśli chodzi o nabywanie kryptowalut jak również inwestycje w różnego rodzaju rozwiązania czy platformy, które zajmują się kryptowalutami.”

Mimo, że Sebastian Kulczyk jak sam przyznał “patrzy na kryptowaluty z dużym optymizmem” to jednak zaznaczył, że “nie polecam każdemu inwestowania, kto nie ma jakiejś głębszej wiedzy na ten temat. Jest to trudny temat, jest to specyfinczy, bardzo dynamicznie zmieniajacy się obszar, który zdecydowanie wymaga odpowiedniej wiedzy.”

Jego zdaniem “nie tylko kryptowaluty ale w ogóle blockchain jako technologia będzie technologią, która będzie wkraczała coraz głębiej w różne obszary również w dziedzinie finansów i jeszcze wiele paneli będzie poświęcone tej tematyce a kryptowaluty jako pochodne tej technologi będą odgrywały równie ważną rolę.”

Zapytany przyznał również, że posiada własna kopalnie kryptowalut.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – środowe dane ważniejsze od decyzji FOMC?
Następny artykułKomentarz walutowy – Trump nie porwał Kongresu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here