Naga MarketsNajbogatszy człowiek Europy zarabia w 2019 roku 39 mld dolarów
Bernard Arnault

Bernard Arnault, właściciel niemal połowy LVMH, spółki skupiającej tak luksusowe marki jak Louis Vitton czy Dom Perignon zarabia w tym roku 39 mld dolarów. Wartość rynkowa LVMH zyskuje 82 mld dolarów, co jest wynikiem najlepszym spośród akcji europejskich.

Louis Vuitton Moët Hennessy, w skrócie LVMH to francuski koncern mający swą siedzibę Paryżu. Powstał w roku 1987, a dwa lata później prezesem zarządu LVMH został Arnault.

Produkujący luksusowe dobra koncern LVMH skupia ponad 70 marek z działów:

  • odzieży
  • perfum
  • zegarków i biżuterii
  • win i napoi alkoholowych
  • sklepów detalicznych

LVMH jest m.in producentem wódki Belvedere, koniaku Hennessy czy szampana Moët & Chandon oraz Dom Pérignon. Fani zegarków z pewnością znają takie marki należące do koncernu jak choćby TAG Heuer, Hublot czy Zenith.

Luksusowe marki ubrań, galanterii skórzanej i kosmetyków, to m.in. Louis Vitton, Kenzo, Dior, Givenchy, czy Donna Karan. W Polsce do najczęściej spotykanych sklepów LVMH należą perfumerie Sephora.

Przejęcie Tiffany

W ostatnim tygodniu listopada br., pojawiła się informacja o największym w historii przejęciu producenta dóbr luksusowych. LVHM zgodził się zapłacić 135 dolarów za akcję amerykańskiej firmy jubilerskiej Tiffany & Co.

Domknięcie transakcji ma mieć miejsce w 2020 roku. Przy wspomnianej wyżej cenie za akcję, przejęcie będzie kosztowało koncern Arnaulta 16,2 mld dolarów.

“Przejęcie Tiffany wzmocni pozycję LVMH w branży jubilerskiej i jeszcze bardziej zwiększy jego obecność w Stanach Zjednoczonych” – ogłoszono we wspólnym komunikacie obu spółek.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Akcje LVMH ponad poziomem 400 euro

Notowania cen akcji LVMH na paryskiej giełdzie Euronext wzniosły się w listopadzie ponad poziom 400 euro i pozostają tam do dnia dzisiejszego. Wraz z wybiciem nowych maksimów można było nakreślić przyspieszoną linię trendu, która potencjalnie będzie stanowić wsparcie w przypadku cofnięcia.

Wykres tygodniowy LVMH - 16.12.2019 r.
Wykres tygodniowy LVMH – 16.12.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here