Naga MarketsNiedźwiedź z Frankfurtu
Foto: Marco Verch

Korekta na globalnych rynkach akcji wywołana obawami o chińską spółką Evergrande Group uderzyła w największe fortuny świata podczas poniedziałkowej sesji, z najbogatszymi 500 osobami tracącymi łącznie 135 miliardów dolarów. Główne indeksy spadają kolejną sesję a największe spółki tracą. Jeśli to dopiero początek, giganci są w stanie stracić znacznie więcej.

  • Kolejna sesja wyprzedaży na Wall Street kosztuje najbogatszych ponad 135 miliardów dolarów
  • Indeksy i akcje reagują na dalsze obawy o upadek giganta z Chin
  • Rozwijający się wirus Covid-19 również nie sprzyja notowaniom
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Giełdy spadają, fortuny topnieją. Elon Musk i Jeff Bezos sporo stracili

W poniedziałek główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się po raz kolejny niżej w obliczu ogólnej niepewności gospodarczej, która dominowała w wiadomościach z całego dnia.Inwestorzy na całym świecie są zaniepokojeni zadłużeniem chińskiego giganta deweloperskiego Evergrande i jego potencjalnym wpływem na rynek nieruchomości. Analitycy z Wall Street uważają, że spółka jest bliska upadku, a amerykańska sekretarz prasowa Białego Domu odpowiada na ewentualność reakcji USA na ten fakt.

W tym czasie najbogatsi odczuwają spadek najważniejszych rynków, jak giganci z doliny krzemowej, spółki takie jak Tesla Inc, która traci 7,2 miliarda dolarów na ostatnim zejściu. Nadal jednak Elon Musk w swoim portfelu utrzymuje blisko 198 miliardów dolarów. Z kolei spółka Jeffa Bezosa, Amazon również odczuł presję co kosztowało jej prezesa 5,6 miliarda dolarów, zmniejszając swój majątek do 194,2 miliarda dolarów.

wykres Kurs akcji Tesla D1 21.09.2021
Kurs akcji Tesla D1 21.09.2021

Również założyciel i prezes Evergrande Hui Ka Yan kontynuował swój gwałtowny spadek w rankingu bogactwa wydawanego przez Bloomberga, gdy akcje spółki spadły do najniższego poziomu od dekady. Jego majątek wynosi obecnie 7,3 miliarda dolarów, w dół od szczytu 42 miliardów dolarów w 2017 roku.

Wielu analityków z Wall Street uważa, że to nie koniec rewelacji związanych ze spółką Evergrande, która odmieniana na jest przez każdy przypadek w ciągu ostatnich dni w głównych mediach. Wczoraj agencje analityczne i ratingowe wydały notę, w której wskazywały na możliwość upadku gigsanta nieruchomości w Chinach, spółki Evergrande. Akcje zagrożonego dewelopera w Hong Kongu spadły o kolejne 7%, praktycznie do najniższych poziomów od 2011 roku.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here