Poniedziałek był bolesnym dniem dla najbogatszych Rosjan. Łączna wartość majątku najpotężniejszych rosyjskich oligarchów spadła o 16 mld USD. W ciągu dnia zostały wymazane wszystkie zyski wypracowane w ciągu ostatniego roku.

Spośród 27 rosyjskich oligarchów z Listy Miliarderów Bloomberga tylko jeden nie stracił wczoraj. Największe straty zanotował potentat wydobywania niklu – Wladimir Potanin, którego majątek skurczył się o 2,25 mld USD. CEO Lukoilu Wagit Alekpierow stracił 1,37 mld USD, a Wiktor Wekselberg z Renova Group 1,28 mld USD. Ten ostatni jest jednym z siedmiu oligarchów ukaranych przez administrację Trumpa za wpływ Moskwy na amerykańskie wybory w 2016 roku.

Rosyjska giełda mocno zanurkowała już w zeszłym tygodniu. Dla przykładu konglomerat przemysłowy En+ Group Plc od czwartku stracił na wartości 54%. Spółka należy do Olega Deripaski, który wskutek tego w ciągu ostatnich dwóch dni tradingowych stał się biedniejszy o ponad 2 mld USD. Indeks giełdowy MOEX zanurkował o 8,3% podczas poniedziałkowej sesji.

Ostatnie dni to prawdziwy pogrom na rosyjskiej giełdzie


STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here