Naga MarketsbitcoinForbes (globalna firma medialna koncentrująca się m.in. na biznesie, inwestycjach, przedsiębiorczości i technologii) opublikował nową listę najzamożniejszych ludzi na świecie. Jak się okazuje, znalazło się na niej aż kilkanaście postaci ze świata kryptowalut. Na ich czele zagościł założyciel oraz dyrektor generalny platformy FTX Sam Bankman-Fried, za nim uplasował się prezes giełdy Coinbase Brian Armstrong i współzałożyciel firmy Ripple Chris Larsen.

  • Na tegorocznej liście miliarderów opublikowanej przez Forbesa znalazło się aż kilkanaście osób związanych z kryptowalutami
  • W pierwszej trójce najzamożniejszych przedsiębiorców z tej branży widnieją: Sam  Bankman-Fried, Brian Armstrong i Chris Larsen
  • Do grona najbogatszych dołączył również Michael Saylor – dyrektor generalny firmy MicroStrategy, która w ostatnim czasie intensywnie zwiększała saldo bitcoinów w swoim portfelu inwestycyjnym

Pierwsza trójka miliarderów z branży kryptowalutowej

Grono najzamożniejszych osób powiązanych z kryptowalutami umieszczonych na dorocznej liście Forbesa uległo poszerzeniu. Na prowadzenie wyszedł Sam Bankman-Fried, zajmując 274 pozycję wśród miliarderów ze wszystkich branż.  Wartość netto, jaką posiada, oszacowano na 8,7 miliarda USD. W 2017 roku założył on firmę Alameda Research zajmującą się handlem ilościowym, a dwa lata później uruchomił także giełdę instrumentów pochodnych związaną z krypto aktywami – FTX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor generalny Coinbase (największej giełdy kryptowalut na terenie Stanów Zjednoczonych) – Brian Armstrong zajął 404 miejsce w tym samym rankingu. Jego majątek netto wyceniono na 6,5 miliarda USD. Forbes podaje, że firma tego przedsiębiorcy ma wejść na giełdę w 2021 roku.

W czołowej trójce miliarderów ze świata kryptowalut oraz na 891 pozycji między najbogatszymi ludźmi na świecie uplasował się Chris Larsen z wartością netto w wysokości 3,4 miliarda USD. Jest on współzałożycielem Ripple. Choć w 2016 roku ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego tej firmy, obecnie sprawuje w niej funkcję prezesa wykonawczego.

Bracia Winklevoss i Michael Saylor

Wśród miliarderów widnieją również słynni bracia Winklevoss Tyler i Cameron. Obaj zajęli 1008 pozycję z wartością netto w wysokości 3 miliardów USD. Bliźniacy prowadzą obecnie giełdę kryptowalut Gemini oraz przynależną do niej platformę Nifty Gateway, na której odbywa się handel tokenami NFT.

Do grona najbogatszych osób na świecie dołączył także dyrektor generalny firmy MicroStrategy oferującej oprogramowanie przeznaczone do analizy biznesowej. Co ciekawe, Michael Saylor po raz kolejny stał się miliarderem, tym razem dzięki inwestycji w bitcoina! Jego przedsiębiorstwo zaczęło mocno gromadzić BTC w ubiegłym i bieżącym roku, tym samym stał się on jednym z największych entuzjastów tej kryptowaluty. W najnowszym rankingu Forbesa zajął 1 362 miejsce z majątkiem netto w wysokości 2,3 miliarda USD.

Jed McCaleb, Changpeng Zhao i pozostali członkowie

W rankingu umieszczono także wczesnego pioniera w przestrzeni blockchain Jeda McCaleba z majątkiem o wartości 2 miliardów USD netto – z czego większa część pochodzi z szacowanych 3,4 miliardów XRP, będących w jego posiadaniu. 

Do rankingu Forbesa dołączył ponownie Changpeng Zhao, który gościł na tej liście w 2018 i 2019 r., nie znalazł się na niej jednak w 2020 r. Ten 45-latek jest założycielem oraz dyrektorem generalnym giełdy kryptowalutowej Binance, w której posiada 30% udziałów. Platforma ta zajmuje pierwsze miejsce pod względem wolumenu obrotu. Wartość netto w rękach Changpenga Zhao, została wyceniona na 1,9 miliarda USD, tym samym zajął on 1 664 pozycję wśród najbogatszych osób na świecie.

Na tegoroczną listę Forbesa trafili również: współzałożyciel Coinbase Fred Ehrsam (z wartością netto 1,9 miliarda USD), Barry Silbert (z wartością netto 1,6 miliarda USD), Tim Draper (z wartością netto 1,5 miliarda USD) i Matthew Roszak (z wartością netto 1,5 miliarda USD).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here