Naga MarketsNajbogatsi klienci JP Morgan z dostępem do bitcoina i etheruJP Morgan w tym tygodniu dał swoim doradcom uprawnienia do kupowania i sprzedawania produktów kryptowalutowych w imieniu klientów z dywizji zarządzania majątkiem. Ekspozycja na bitcoina (BTC) oraz ether (ETH) nie będzie jednak bezpośrednia, a poprzez fundusze Grayscale Investments i Osprey Funds i oferowane przez nich instrumenty kryptowalutowe.

Bitcoin i ether w ofercie JP Morgan dla bogatych klientów

JP Morgan, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, dał swoim klientom dostęp do bitcoina, a dokładniej funduszy kryptowalutowych. Zamożni klienci są teraz w stanie kupować i sprzedawać pięć produktów kryptowalutowych za pośrednictwem doradców JP Morgan, poinformował Business Insider, powołując się na wewnętrzną notatkę firmy. Doradcy mają dostęp do czterech produktów Grayscale Investments i jednego produktu Osprey Funds.Nowe pozycje – dostępne od 19 lipca – dają klientom ekspozycję na bitcoin, ethereum, bitcoin cash i ethereum classic za pośrednictwem instrumentów Grayscale’ Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust i Ethereum Classic. Klienci mogą również inwestować w Osprey Fund Bitcoin Trust, donosi Business Insider.

Fundusze tego typu nie oznaczają, że klienci JP Morgan będą osobiście posiadać kryptowaluty – po prostu uzyskają na nie ekspozycję. Grayscale i Osprey to firmy, które pozwalają inwestorom uzyskać udział w ekosystemie kryptowalut poprzez zakup jednostek uczestnictwa w funduszach, które śledzą cenę aktywów takich jak bitcoin i ethereum. Grayscale i Osprey zajmują się resztą – kupują i przechowują kryptowaluty.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Grayscale jest największym menedżerem aktywów w świecie kryptowalut – obecnie zarządza 27,5 miliardami dolarów. Jego właścicielem jest Digital Currency Group, firma venture capital z siedzibą w Nowym Jorku. Ale od niedawna akcje firmy są notowane z dyskontem w stosunku do ceny bitcoina. Wcześniej były notowane z premią co oznacza, że ich zakup był droższy niż bezpośrednie inwestowanie w BTC.

Business Insider dodaje, że doradcy JP Morgan mogą wykonywać tylko transakcje kryptowalutowe na bezpośrednie życzenie klienta: nie wolno im polecać tych produktów.

W marcu Morgan Stanley, inny ogromny bank inwestycyjny, pozwolił zamożniejszym inwestorom uzyskać ekspozycję na BTC za pośrednictwem Galaxy Bitcoin Fund LP, Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP i FS NYDIG Select Fund. Morgan Stanley udostępnił nową ofertę tylko klientom posiadającym co najmniej 2 miliony dolarów w aktywach w banku.

Nowojorski JP Morgan staje się bardziej otwarty na świat kryptowalut. Dyrektor generalny firmy, Jamie Dimon, wcześniej nazywał BTC „oszustwem”, ale teraz firma regularnie wypowiada się na temat cyfrowych aktywów i świadczy usługi bankowe dla czołowych giełd kryptowalutowych Coinbase i Gemini.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here