Naga MarketsShort na kurs dolara i obligacje oraz long na towary - Legenda Wall Street Stanley DruckenmillerPandemia koronawirusa przynosiła kryzys zdrowotny oraz ekonomiczny, z którym musi się mierzyć cały świat. Inwestor z gigantycznym doświadczeniem Stanley Druckenmiller uważa, że stymulacja z powodu Covid-19 pozostawiła amerykańskich inwestorów w najbardziej szalonym otoczeniu rynkowym od dziesięcioleci. Zobacz, w co obecnie inwestuje legenda Wall Street.

  • Druckenmiller uważa, że trudno ustalić teraz konkretny plan działania
  • Zeszłoroczna recesja była 5-krotnie większa niż średnie spowolnienie od czasu IIWŚ
  • Inwestor największą uwagę zwraca na inflację oraz nastawienie decydentów wobec niej

Największe spowolnienie w najkrótszym czasie

– Zapnij pasy – powiedział Druckenmiller w wywiadzie z Goldman Sachs dostępnym na YouTube.
– Robię to jako dyrektor ds. inwestycji od 1978 r. i jest to najbardziej szalony koktajl, jaki kiedykolwiek widziałem, jeśli chodzi o ustalenie planu działania – dodał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Miliarder zwraca uwagę, że zeszłoroczna recesja, czy spowolnienie gospodarcze była pięciokrotnie większa niż średnie spowolnienie od II wojny światowej. Co ciekawe, wszystko to zajęło jedynie 25 proc. czasu.

Inne dziwne rzeczy, które się wydarzyły w USA, to 11 mln bezrobotnych, których przybyło w ciągu roku, a z drugiej strony największy wzrost dochodów osobistych w ciągu 20 lat w okresie spowolnienia gospodarczego. Wszystko to wynika z ogromnej reakcji politycznej, zauważa Druckenmiller.

Jak handluje legenda Wall Street?

Zapytany o najlepsze okazje inwestycyjne na najbliższy rok lub dłużej, Druckenmiller odpowiedział m.in. “Nie tak gram w tę grę”. Powiedział też, że nadrzędnym tematem jest inflacja w stosunku do tego, co myślą decydenci.

Reakcje decydentów mogą być bardzo zróżnicowane ze względu na to, jaki będzie postęp w szczepieniach i ograniczaniu transmisji koronawirusa. Do rozgrywania reflacji Druckenmiller wykorzystuje shorty w obligacjach skarbowych z długim terminem zapadalności.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Ponadto, miliarder powiedział, że ma bardzo dużą pozycje długą w towarach.
– Im dłużej Fed próbuje utrzymać stopy procentowe na niskim poziomie, tym więcej wygrywam na towarach; im szybciej oni reagują, tym szybciej mogę mieć większy problem z towarami – powiedział Druckenmiller.

Na koniec, inwestor dodał, że jest “bardzo, bardzo” na short w dolarach ze względu na kontrastującą reakcję polityczną między USA a Stanami Zjednoczonymi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: internetowy kurs funta | zł kurs | s&p500 | złotówka | prognoza dla dolara | akcje giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here