Naga MarketsKryptowaluty ponownie w arabskich mediach. Szef organu nadzoru finansowego stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Abu Dhabi, chce “właściwych” międzynarodowych regulacji nowego rynku.


Richard Teng, szef Urzędu Regulacji Usług Finansowych na Rynku Globalnym w Abu Dhabi (ADGM), wyjawił swoje intencje podczas wywiadu przeprowadzanego w czasie konferencji Fintech w Abu Dhabi. Stwierdził, że ataki na giełdy i kradzieże kryptowalut negatywnie wpływają na ich wizerunek jako aktywa.

Odpowiednie regulacje

-Ta przestrzeń musi być odpowiednio uregulowana, w przeciwnym razie istnieje ryzyko przestępstwa finansowego – przyznał.

Zauważył także, że “Za każdym razem, gdy dana moneta zostanie skradziona lub zagubiona, wpływa to na zaufanie do tej klasy aktywów.”

Komentarz Tenga wpisuje się w nową serię oficjalnych opinii na temat kryptowalut, które pojawiły się w ostatnich tygodniach w ZEA. Jak informowały media, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jeszcze w tym miesiącu powinny pojawić się oficjalne regulacje dotyczące zarówno rynku fintech, kryptowalut jak i ICO.

W tym tygodniu szef policji w Dubaju stwierdził także, że cyfrowe waluty “wkrótce zastąpią” tradycyjną gotówkę. Inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za egzekwowanie prawa wezwali bank centralny do wydania narodowej kryptowaluty.

Tymczasem ADGM od dawna zajmuje się rynkiem walut cyfrowych. Cyklicznie publikuje wytyczne od zeszłego roku. Teng zauważył, że jego organizacja podzieliła się swoją wiedzą z wieloma międzynarodowymi rządami. Dodał: “Jesteśmy przekonani, że nasz kompleksowy system, który udostępniliśmy globalnym organom regulacyjnym […], może zaradzić tym zagrożeniom i zwiększyć zaufanie do tej klasy aktywów”.

Odbiorcami informacji instytucji były ponoć: Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego oraz Urząd Monetarny Singapuru.

Dodajmy, że słynący z rozwiązań smart city Dubaj tworzy pierwszy na świecie system bankowy oparty na Blockchain.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here