Naga MarketsBitcoinStała podaż i niskie stopy procentowe – te czynniki sprawiły, że znany trader PlanB kupił po raz pierwszy BTC. W społeczności kryptowalut jest znany przede wszysktim ze swojego modelu stock-to-flow, który prognozuje wzrost ceny Bitcoina do 100 tysięcy dolarów. Docelowo spodziewa się on jednak, że w ciągu czterech lat cena BTC może gwałtownie wzrosnąć nawet do 864 000 USD.

Czas iść w górę

Mimo, że cena BTC spadła w ostatnim czasie o ponad 21 proc., to analityk Plan spodziewa się, że to właśnie jest właściwy czas, by Bitcoin ropoczął swój kolejny rajd wzrostowy o rząd wielkości.

W jednym ze swoich tweedów przedstawił on aktualizację modelu stock-to-flow (S2F) wskazując na historycznych danych skoki wartości przy hallingu (biała linia na poniższych wykresie) i odpowiadający mu spadek błędu (białe kropki). “Czas iść w górę” – podsumował.

 

Oryginalny wykres S2F różni się od nowszego modelu cross-asset stock-to-flow (S2FX), który zawiera makro czynniki i wprowadza “fazy” w metamorfozie Bitcoina jako atut. Wymaga on średniej ceny BTC na poziomie 288 000 dolarów przed 2024 rokiem.

Co ciekawe, analityk rynku Cointelegraph Michael Van de Poppe również widzi ten sam wzór wyłaniający się z perspektywy analizy technicznej.

– Jeśli chcesz porównać okresy i cykle rynkowe, aktualny stan rynku jest porównywalny z rokiem 2016 – napisał na tweeterze 14 września.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRemor Solar z nową umową. Akcje spółki z branży fotowoltaiki mocno zyskują
Następny artykułZaledwie 9 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here