Naga Markets

Nadszedł koniec "meme stocks" ? Akcje AMC najniżej od ponad rokuAkcje AMC Entertainment Holdings Inc. spadły w środę w kierunku 17-miesięcznego minimum, po tym jak analityk B.Riley Eric Wold obniżył swoją cenę docelową w przekonaniu, że poprawa sytuacji w kinach po pandemii będzie bardziej długotrwała niż wcześniej prognozowano.

  • Akcje “meme stock” radzą sobie coraz gorzej
  • Biznes AMC nie może powrócić do poziomu przed pandemii
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na comparic.pl 

Akcje AMC spadają do poziomu sprzed “meme stock”

Chociaż popyt konsumencki pozostaje nienaruszony, naszym zdaniem liczba filmów wypuszczanych do kin pozostaje około 50% poniżej poziomów sprzed pandemii, co wpływa zarówno na oglądanie filmów w kinach, jak i zdolność do wyłapywania zwiastunów nadchodzących filmów – napisał Eric Wold.

Aktualne prognozy przewidują, że 2022 rok dla kin będzie ok. 30% gorszy, niż 2019 rok, a w 2023 roku będzie to ok. 16% poniżej tej wartości. Dane to znacznie się pogorszyły w porównaniu z wcześniejszymi prognozami odpowiednio o ok. 28% i ok. 7% względem 2019 roku.

Nadszedł koniec "meme stocks" ? Akcje AMC najniżej od ponad roku
Źródło: stooq.pl

Obecnie uważamy, że trzeba poczekać do 2024 roku, zanim krajowe przychody kin ponownie przekroczą 11 miliardów dolarów, jak to miało miejsce w każdym roku między 2015 a 2019 r. – napisał Wold.

Akcje spółki AMC Entertainment Holdings spadły o 4,4% do wartości 5,85 dolarów w środę. Było to najniższe zamknięcie od 7 maja 2021 roku, kiedy to sieć kinowa wpadła w wielki szał “meme-stock” wiosną 2021 roku.

W szerszym horyzoncie akcje spadły o 25,3% w ciągu sześciu dni, co było najdłuższą taką passą od 11 dni, które zakończyły się 27 stycznia 2020 r. Wold podtrzymał neutralną rekomendację, którą ma dla AMC od maja 2021 r., ale obniżył swoją cenę docelową akcji do 7,50 dol. z 11,00 dol. W piątek akcje lekko rosną i notowane są po 6,08 dol.

Analityk B. Riley obniżył również swoje szacunki przychodów dla AMC w trzecim kwartale do 978 mln dol. z 1,09 mld dol., co jest zgodne z obecnym konsensusem FactSet na poziomie 1,01 mld USD, a także obniżył swoje szacunki na 2022 rok do 4,17 mld dol. z 4,44 mld dol.

Chociaż podejrzewamy, że zarząd ma pewne granice, w których nie będzie już emitował akcji, uważamy, że te granice mogą być dość nisko, biorąc pod uwagę, że zdolność do de-lewarowania bilansu i uniknięcia losu Cineworld znacznie przewyższa do rozwodnienia kapitału, które już ma miejsce od końca 2020 roku – wskazał Wold.

XTB

Osobno analityk obciął swoją cenę docelową dla akcji Cinemark Holdings Inc. do 17 dol. z 23 dol., na IMAX Corp. do 20 dol. z 25 dol., National CineMedia Inc. do 50 centów z 1,00 dol. oraz na Marcus Corp. do 22 dol. z 28 dol..

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułLiga Traderów XI – II faza: wyniki, tabele i rozpiska 2 kolejki spotkań
Następny artykułQuant – nowy Windows oraz macOS dla blockchainów
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here