Naga Markets webinar


Moneta BTCPo niezwykle dynamicznych wzrostach wartości większości kryptowalut z końca ubiegłego roku, ostatnie miesiące przyniosły znaczną przecenę sięgającą w niektórych przypadkach ponad 80%. Podobnie jak wcześniejsza aprecjacja, tak również obecna deprecjacja doprowadziła do pojawienia się licznych projekcji dotyczących przyszłej wyceny walut wirtualnych. Jak informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, niektórzy eksperci postanowili nawet obniżyć swoje wcześniejsze prognozy i spodziewają się, że bessa na rynku kryptowalut może potrwać jeszcze 18 miesięcy. Do grona tych osób nie zalicza się jednak Tyler Cowen. 


Krach może przynieść wiele dobrego w przyszłości

Profesor na George Mason University uważa, że krach cenowy może być korzystny dla rynku, ponieważ może stworzyć rynek dla czegoś dużego w przyszłości. Nawiązał do XIX-wiecznej bańki kolejowej i upadku dotcom z 2000 roku. We wszystkich tych wydarzeniach, jak twierdził Cowen, było kilka negatywów z dużą ilością pozytywów. Jego zdaniem bańka na rynku dot-com z 2000 roku “oczyściła złe firmy i utorowała drogę do kolejnej rewolucji technologicznej, w tym do powstania Amazona i Google.” To właśnie takie podejście pozwala mu sądzić, że załamanie cen niekoniecznie oznacza “koniec technologii”.

Cowen uważa, że fakt, iż waluty wirtualne odnotowały wzrost wartości do prawie 800 miliardów dolarów od zera, uczynił rynek atrakcyjnym dla inwestorów wszystkich typów. Łatwość wejścia na rynek również nie pomogła, ponieważ napływ “śmieciowych pomysłów był rzucany, a następnie często finansowany przez ICO.

Zobacz także: “Kolejna bańka BTC jest nieunikniona”

Kryptowaluty mają szereg zastosowań

Podczas gdy kryptowaluty mają wiele zastosowań, w tym płatności transgraniczne i tworzenie dApps, niektórzy nadal widzą w nich wady, wśród których największymi jest ryzyko związane z praniem brudnych pieniędzy, handel narkotykami i finansowanie terroryzmu. Cowen uważa jednak, że spadek cen doprowadził do dalszych dyskusji na temat tego, jak sprawić, by waluty wirtualne stały się bardziej istotne przy jednoczesnej ochronie funduszy inwestycyjnych.

“Jesteśmy w momencie, w którym krypto musi wreszcie udowodnić swoją społeczną wartość. Ale co to może oznaczać? Wyobraź sobie, że krypto jest nośnikiem mikropłatności, aby płacić za media w Internecie. A może posłużysz się blockchainem, aby zweryfikować swoją tożsamość, zamiast mówić obcej osobie przez telefon cztery ostatnie cyfry swojego numeru ubezpieczenia”.

Po tak optymistycznym wstępie, Cowen zakończył swoje opowiadanie stwierdzając, że nadszedł czas, aby bitcoin “podniósł się lub zamknął”.

“Pomyśl o bitcoinach i innych aktywach cyfrowych jak o firmie, która w końcu otrzymuje połączenie gotówkowe. Jestem skromnie optymistycznie nastawiony, ale nadszedł czas, aby się podnieść lub zamknąć. Miejmy nadzieję, że ten moment “do or die” ponownie wydobędzie z przedsiębiorców to, co najlepsze” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKoreańska Izba Adwokacka domaga się natychmiastowej regulacji kryptowalut
Następny artykułSEC: Publikowali darmowe raporty spółek i nieuczciwie na nich zarabiali
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here