Naga Markets

kurs-bitcoina-krypto-zimaBitcoin (BTC) nadal emanuje siłą, mimo że jego cena jest o 38% niższa od rekordowego poziomu osiągniętego w listopadzie 69 000 USD. Siłę tę przypisuje się jednak kilku powodom, które zdaniem ekspertów będą kluczowymi czynnikami utrzymującymi kondycję byków tej zimy. Kurs BTC/USD konsoliduje w niedzielę nieco poniżej 43 000 USD.

Bitcoin (BTC) z nowym dnem na poziomie 40 000 USD?

Jednym z kluczowych wydarzeń był nagły wzrost wypływów bitcoinów w tym tygodniu. Według najnowszych danych Cryptoquant, ponad 26 300 BTC zostało wycofanych z giełd kryptowalut w środę, a IntotheBlock zgłosił odpływ 30 054 BTC w poniedziałek.Ostatni raz tak duże uszczuplenie pozycji miało miejsce we wrześniu 2021 r., co rozpoczęło hossę, podczas której ceny wzrosły o ponad 66%. Wypływy z giełdy są uważane za zwyżkowe dla rynku, ponieważ są postrzegane jako zmniejszające ryzyko sprzedaży bitcoinów.

Tymczasem Rezerwa Federalna (Fed) coraz bardziej zaufanie wśród swoich obywateli z powodu niezdecydowanych działań, pomimo rosnącej inflacji. Zdaniem wielu ekspertów bitcoin może skorzystać na tej sytuacji, biorąc pod uwagę jego antyinflacyjny charakter.

Jurrien Timmer, dyrektor Global Macro Fidelity, nie jest zszokowany korektą na rynku kryptowalut. Przypisuje to jastrzębiemu stanowisku Fed w sprawie inflacji, co zwiększa presję na ryzykowne aktywa.

Opierając swoją argumentację na modelu krzywej S, Timmer jest przekonany, że bitcoin osiągnął już dno. Zgodnie z jego modelem, BTC jest silnie wyprzedany na poziomie 40 000 USD, tak jak niedawno miało to miejsce przy poziomie 30 000 USD.

W sumie te wykresy mówią mi, że bitcoin powinien mieć wsparcie zarówno techniczne, jak i fundamentalne na poziomie 40 tysięcy dolarów. Nie oznacza to, że nie może zejść niżej, ale wygląda na to, że 40 000 USD to nowe 30 000 USD – stwierdził.

Jego argumenty podziela Flori Marquez, współzałożyciela Blockfi. Podczas niedawnego wywiadu dla CNBC powiedziała: „Dwuletni zwrot na dzień dzisiejszy bitcoina wynosi 416%, więc ten poziom 40 000 USD jest w rzeczywistości bardzo ekscytujący dla większości inwestorów kryptowalutowych”.

XTB

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro nbp | develia akcje | akcje datawalk | pkn orlen forum | pkn orlen akcje | kurs akcji biomed lublin | notowania giełdowe pgnig |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here