whitebit
Nadchodzi koniec imperium USA? Robert Kiyosaki apeluje o inwestycje w te 3 aktywa
Robert Kiyosaki podczas nagrania The Rich Dad Radio Show. Źródło: YouTube

Robert Kiyosaki, znany autor książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, znów przyciąga uwagę swoimi wypowiedziami, tym razem ostrzegając przed nadchodzącym kryzysem ładu światowego. Jego zdaniem dolar mocno straci na wartości, a największe wzrosty zanotuje niedoceniane dotychczas srebro, złoto, a także Bitcoin. Dlaczego te porady spotykają się z coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów?

Robert Kiyosaki nie ma dobrych prognoz na 2024 r.

Znany komentator finansowy i autor bestsellera “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, prognozuje “największy krach w historii” i proponuje nietypową strategię, której celem jest przetrwanie w tych burzliwych czasach.W jego odważnym przekazie znalazło się miejsce dla Bitcoina, złota oraz srebra, a rady te spotykają się z coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów.

W swoim najnowszym wpisie na platformie X (dawnym Twitterze) przestrzega on przez końcem jednobiegunowego świata, w którym pierwsze skrzypce grała amerykańska gospodarka.

Jego zdaniem USA choruje na niedający się spłacić dług publiczny, którego wartość przekroczy niedługo 68 bilionów dolarów. Zaznaczmy, że dochody budżetu państwa USA wynoszą 4,657 biliony dolarów rocznie, co czyni amerykański największym na świecie.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Rosnący dług USA Źródło: usdebtclock.org
Rosnący dług USA Źródło: usdebtclock.org

Jednak przy wydatkach budżetowych w wysokości 6,9 bilionów dolarów, żeby spłacić dotychczasowe zadłużenie, Stany Zjednoczone musiałyby przez ponad 15 lat ograniczyć wydatki do 0 i przeznaczać cały dochód na opłacenie długu, co jest możliwe. Rozłożenie tego procesu na lata oznacza z kolei, brak dużych inwestycji i spłacanie długu przez dekady.

Tym samym Kiyosaki nie widzi sposobu na poradzenie sobie z długiem, jak tylko poprzez emisję nowego długu i rolowanie starego, co jego zdaniem musi prowadzić do potężnego kryzysu gospodarczego połączonego z wysoką inflacją.

– Waluty fiat, są całkowicie bezużyteczne, kiedy nadchodzi światowy kryzys, kiedy ludzie tracą wiarę we własny rząd i państwo. To dlatego nazywam gotówkę papierem toaletowym. Poza nieruchomościami jestem w 100% zwolennikiem złota i srebra, a także ich kopalni. Myślisz, że dlaczego banki dokupują fizyczne złoto? Popatrz na Chiny, problemy się jeszcze nie skończyły, choć rynek mocno w to wierzy – powiedział w jednym z najnowszych wywiadów Kiyosaki.

Bitcoin, złoto i srebro to odpowiedzi na problemy dzisiejszego świata?

Kiyosaki twierdzi jednak, że przed problemami gospodarczymi mogą chronić aktywa, których podaż nie jest uzależniona od rządów poszczególnych państw. Z tego względu prognozowany przez niego Wielki Kryzys może być dla niektórych ludzi okazją, jeśli są odpowiednio przygotowani.

Kiyosaki jest zwolennikiem bezpiecznych aktywów, takich jak złoto, srebro i Bitcoin, jako środków do zabezpieczenia się przed hiperinflacją i utratą wartości pieniądza. Dlaczego właśnie te trzy aktywa?

  • Złoto: Od wieków złoto było uważane za bezpieczną przystań w okresach finansowych niepewności. Jego wartość historycznie zyskiwała na znaczeniu w czasach kryzysów ekonomicznych.
  • Srebro: Podobnie jak złoto, srebro ma potencjał do wzrostu wartości w okresach hiperinflacji. Jest również wykorzystywane w przemyśle, co sprawia, że ma realną wartość użytkową.
  • Bitcoin: Kryptowaluty, a w szczególności BTC, stały się coraz bardziej popularnymi aktywami w miarę rozwoju technologii blockchain. Kiyosaki uważa, że Bitcoin jest przyszłością finansów, ponieważ nie jest kontrolowany przez żadne państwo ani instytucję finansową, co czyni go odpornym na manipulacje i deprecjację waluty.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji oraz walut. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.