Naga MarketsWielkimi krokami zbliża się kolejna aktualizacja sieci Ethereum. Zgodnie z planem, już dziś może dojść do kolejnego, ósmego już hard forka ETH o nazwie Istanbul. Jest on spodziewany w rejonie bloku 9069000. Przez wzgląd na niedawny wzrost trudności a co za tym idzie, niewielkie opóźnienia w wydobywaniu kolejnych bloków, możemy, lecz nie musimy doczekać się tego jeszcze dziś. 


Zmiany w kodzie zabezpieczą Ethereum przed potencjalnymi atakami

Wersja testowa hard forka Ethereum pod nazwą Istanbul w ramach testnetu Ropsten, zgodnie z zapowiedziami pracujących nad nim deweloperów, została uruchomiona 30 września, czyli dwa dni przed zapowiadanym wcześniej terminem 2 października.

Oczekuje się, że Istanbul wprowadzi sześć niekompatybilnych wstecz zmian w kodzie. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych zakłada zwiększenie kosztów przywoływania danych w łańcuchu bloków ethereum dla twórców aplikacji, co według założeń ma lepiej zabezpieczyć platformę Ethereum przed potencjalnymi atakami.

Inne zmiany kodu wprowadzają więcej korekt w ramach kosztów na platformie Ethereum. Planowane są także nowe operacje, które programiści zdecentralizowanych aplikacji będą mogli wykorzystać do szybszej weryfikacji i uwierzytelniania danych blockchain.

Rynek lekceważy hard fork Istanbul

Mimo, że jeszcze jakiś czas temu inwestorzy z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych hard forków poszczególnych kryptowalut, gdyż zwieszało to popyt na te aktywa i w konsekwencji prowadziło do wzrostu ich wyceny, to w przypadku hard forka Istanbul rynek pozostaje raczej obojętny.

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że jego cena od drugiej połowy czerwca br. porusza się w trendzie spadkowym. Wskutek tej deprecjacji doszło niedawno do pokonania technicznego wsparcia w wysokości 160 USD. Po kilkudniowej korekcie wzrostowej rynek przetestował ten poziom od drugiej strony (jako opór) a w jego okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem cena ETH dalej będzie spadać, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania okolic 128 USD.

Cena Ethereum w piątek, 6 grudnia 2019 r.
Cena Ethereum w piątek, 6 grudnia 2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Czy DAX wykorzysta szansę wychodząc ponad 13.120 pkt? Oczekiwanie na US
Następny artykułSaudi Aramco z największym IPO na świecie. Mowa o kwocie 25,6 mld dolarów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here