Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCSpoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena Bitcoina osunęła się od drugiej połowy czerwca br. o ponad 47% (choć w skrajnym momencie spadki te przekraczały 53%). Mimo to, na przestrzeni ostatnich dni pojawiło się kilka projekcji wskazujących za zbliżającą się aprecjacją BTC.


Jesteśmy u progu kolejnej hossy

Analityk Philip Swift przewiduje, że zbliżający się halving BTC będzie katalizatorem dla zmiany nastrojów i napędzi rynek do ponownych wzrostów ceny Bitcoina.

Zestawiając ze sobą szereg różnych wykresów i analizując wybrane wskaźniki doszedł on do wniosku, że możemy być u progu kolejnej hossy.

Projekcja ta powstała wskutek analizy wykresów i wskaźników, w tym m.in. 350-dniowej średniej kroczącej, która jest obecnie testowana przez rynek jako techniczne wsparcie. To właśnie odrzucenie tego poziomu miałoby otworzyć drogę do ponownej aprecjacji ceny BTC.

Warto w tym miejscu zastanowić się jednak, czy nie jest to aby szukanie jakiegokolwiek sygnału na siłę? Analitycy rynku kryptowalut niezwykle rzadko korzystają bowiem ze wskaźnika średnich kroczących, a nawet jak już z niego korzystają, to zazwyczaj ograniczają się do średniej 50- i 200-dniowej, których przecięcie może sygnalizować ‘krzyż śmierci” czyli sygnał pro-spadkowy, bądź “złoty krzyż” czyli sygnał pro-wzrostowy.

Bitcoin będzie rósł w perspektywie 3 lat, pomoże mu halving – stwierdza Spencer Bogart

Cena BTC

Philip Swift wziął również pod uwagę inne czynniki takie jak m.in. wolumeny transakcyjne sieci i wskazał, że łącząc to wszystko ze wskaźnikiem Golden Ratio Multiplier, prawdopodobnie w okresie styczeń/luty nastąpi duży wzrost ceny do regionu 350 x 1,6 (zielona linia), która do tego czasu wyniesie ok. 12-13 tys. dolarów.

Cena BTC przekroczy 1 mln USD w 2028 roku

Przypomnijmy w tym miejscu także projekcję innego analityka. Timothy Peterson, pracujący dla Cane Island Alternative Advisors już w marcu br. stwierdził, że cena BTC zakończy rok w okolicy 7 873 USD. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin notowany jest obecnie w okolicy 7 300 USD a do końca roku pozostało zaledwie 25 dni uznać by można, że projekcja ta jest niezwykle blisko swojej realizacji.

Jeżeli jego przewidywania co do dalszej przyszłości BTC również się potwierdzą, w przyszłym roku cena Bitcoina mogłaby osiągnąć pułap 15 246 USD, a w 2021 wybić nowe ATH i zakończyć rok na poziomie 28 627 USD. Zdaniem Petersona, cena BTC już w roku 2028 powinna przekroczyć barierę 1 mln USD, a dokładnie rzecz ujmując 1 279 701 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar znowu pogłębia dołki, kurs euro idzie w jego ślady – co nowego u złotego?
Następny artykułPre-Market: Czy DAX wykorzysta szansę wychodząc ponad 13.120 pkt? Oczekiwanie na US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here