Naga MarketsKryptowalutPo trwającej od grudnia 2017 roku “kryptowalutowej zimie” na rynku w końcu zapanowała “wiosna”. Od połowy grudnia ub.r. cena Bitcoina wzrosła bowiem o niemal 143% docierając powyżej 7500 USD. Tak znaczne wzrosty przyczyniły się do pojawienia się całkiem znacznej ilości projekcji dot. przyszłej wyceny najstarszej z kryptowalut. 


Joseph_Lubin

Nadchodzi nowe – Ethereum 2.0

Zdecydowana większość osób skupia się jednak tylko i wyłącznie na Bitcoinie (BTC) zapominając przy tym o istnieniu innych, równie popularnych kryptowalut w tym chociażby Ethereum. Tymczasem współzałożyciel ETH, Joseph Lubin zapowiedział, że trwają właśnie zintensyfikowane prace nad rozwojem tego projektu i już w ciągu najbliższych 18 do 24 miesięcy blockchain Ethereum stanie się około 1000 razy bardziej skalowalny.

Lubin sprecyzował, że tym, co przyniesie tak znaczny wzrost skalowalności ekosystemu, będzie Ethereum 2.0, zwane również Serenity. Wyjaśnił on również, że rozwój sieci podzielony jest na cztery fazy oraz obiecał, że “w ciągu kilku miesięcy powinniśmy dysponować w pełni operacyjnym testnetem i ewentualnie do końca tego roku będziemy mieli w pełni operacyjną fazę 0 Ethereum 2.0.”

Przyznał także, że istnieje wiele sposobów połączenia nowego łańcucha ze starym, zauważając, że tokeny ETH będą w stanie przejść ze starego łańcucha do nowego i że “mogą istnieć mechanizmy dwukierunkowe”.

Zobacz także: Współzałożyciel Ethereum: blockchain będzie istotną częścią gospodarki

Współzałożyciel Ethereum odniósł się również do obaw związanych z wprowadzeniem konsensusu Proof of Stake (PoS), stwierdzając, że został on gruntownie zbadany w celu zapewnienia jego wykonalności, zanim zespoły rozpoczęły prace nad jego wdrożeniem. Powiedział, że do łańcucha dodawane są nowe funkcje, aby był on kompatybilny z większą liczbą przypadków użycia, powołując się na przykład na transakcje prywatne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro po 4,30 zł. Kurs EUR/PLN w górę zgodnie oczekiwaniami
Następny artykułWIG20 i S&P 500 bez paliwa do wzrostów. Przeszkadza wojna handlowa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba czekać na to co przyniesie jutro, kryptowaluty zaczynają wyglądać coraz to bardziej obiecująco i niedługo mogą wrócić do czasów swojej chwały. Trzeba się cały czas dostosowywać się do rynku, ale patrząc na przykład pracowni nowych technologii to jest to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here