Naga MarketsKolejny rok powoli zbliża się ku końcowi. Bez wątpienia był to okres, który posiadacze BTC mogą zaliczyć do udanych. Okazuje się bowiem, że mimo trwających od pół roku spadków, cena najstarszej z walut wirtualnych i tak finalnie wzrosła o niemal 95%. Jak zwykle o tej porze, w sieci pojawiło się wiele projekcji dotyczących tego, czego spodziewać moglibyśmy się przyszłym roku, bądź nawet w kolejnej dekadzie.


Cena BTC wzrośnie o 1000%

Bitcoin, który 1 stycznia br. wyceniany był na niespełna 3700 USD, w chwili obecnej kosztuje już prawie 7200 USD. Oznacza to, że cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła na przestrzeni minionego roku niemal dwukrotnie. Czy tendencja ta utrzyma się również w przyszłym roku?

Prognozując najbliższą przyszłość BTC nie sposób nie wspomnieć o zbliżającym się wielkimi krokami halvingu, wskutek którego nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 monet. W dotychczasowej historii bitcoina mieliśmy już dwa takie zjawiska. Wówczas przyczyniły się one do znacznej aprecjacji najstarszej z walut wirtualnych.

  • Cena bitcoina w dniu pierwszego halvingu (28 listopada 2012 r.): 12,31 USD
  • Cena bitcoina rok po pierwszym halvingu: 1,037 USD
  • Cena bitcoina w dniu drugiego hanvlingu (9 lipca 2016 r): 650,63 USD
  • Cena bitcoina rok po drugim halvingu: 2,525 USD

Czy i tym razem będzie podobnie?

Inwestor i analityk Josh Rager prognozuje jeszcze większe wzrosty ceny Bitcoina w nadchodzących latach. Jego zdaniem cena BTC mogłaby w ciągu najbliższych kilku lat wzrosnąć nawet o ponad 1000% przekraczając przy tym barierę 100 tys. USD.

 

5 era Bitcoina 

Generalny partner Blockchain Capital, Spencer Bogart jest natomiast przekonany, że w przyszłym roku rozpocznie się “piąta era Bitcoina i kryptowalut”. W dotychczasowej historii wyróżnia on bowiem istnienie 4 epok:

  1. 2009 – 2011: Bitcoin nie zadziała
  2. 2012 – 2013: Tulipomania i przestępcy
  3. 2014 – 2016: Blockchain, a nie Bitcoin
  4. 2017 – 2019: Kurs poziomy

Kolejna, piąta era, która rozpocząć ma się w roku 2020 nosi nazwę “konstrukcja pionowa”, co podobnie jak w przypadku 4 epoki odnosi się bezpośrednio do kierunku ruchu ceny BTC. Zdaniem Bogarta, na przestrzeni najbliższych lat czeka nas niemal pionowa aprecjacja ceny najstarszej z walut wirtualnych.

Jak informowaliśmy już wcześniej, Bitcoin „z internetowego żartu” stał się jednym z ważniejszych środków płatniczych i w perspektywie kolejnych pięciu lat Bogat widzi szansę na dalszy wzrost.

Spytany o to ile jego zdaniem może kosztować Bitcoin w przyszłości, Bogart odpowiada, że nie zajmuje się prognozowaniem cen w perspektywie miesiąca lub kwartału, w skali następnych trzech lat widzi jednak konstruktyne przesłanki sugerujące aprecjację cen. Jego zdaniem przyspieszyć może ją przyszłoroczny halving zaplanowany na końcówkę maja 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEthereum: główny programista projektu chce sprzedać ponad 90 000 ETH o wartości 11,5 mln USD
Następny artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 27.12.2019 EUR/USD i USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here