Naga MarketsDeere & Company, do którego należy marka John Deere, dotkliwie odczuła pogorszenie koniunktury w rolnictwie. Jest to jeden z największych producentów maszyn dla tego sektora, a wraz ze spadkiem dochodów rolników istotnie wyhamowały wyniki jego sprzedaży. Niemniej jednak zdaje się, że perspektywy dla koncernu mogą wkrótce ulec poprawie.

Według analizy banku Wells Fargo sygnałem zwiastującym lepsze czasy dla Deere & Company są spadające zapasy traktorów na rynku w Ameryce Północnej. Może to świadczyć o początku pozytywnych zmian po stronie popytowej. Zdaniem Banku, trend spadkowy w zapotrzebowaniu na tego typu maszyny powinien się zakończyć w ciągu następnych 12-18 miesięcy, po czym ma nastąpić zdecydowane odbicie. To z kolei może zwiastować istotną poprawę wyników sprzedaży oraz marży handlowej w kolejnych latach obrotowych spółki.

Wśród pozostałych domów maklerskich panuje mniejszy optymizm. Na 24 rekomendacje 9 zaleca zakup walorów koncernu. Średnia cena docelowa prognoz na poziomie 84.60 USD wypada poniżej obecnej wyceny rynkowej. Być może sentyment wokół Deere & Company ulegnie poprawie w przypadku publikacji lepszych wyników finansowych, które poznamy 23 listopada.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

a5qxiss3rcqf3pr6aciw_1476266140642_de-usNotowania spółki w ostatnim czasie zawróciły spod ważnej strefy oporu znajdującej się powyżej 87 USD. W ostatnich miesiącach poziom skutecznie hamował dalsze wzrosty. Podobnie jest i tym razem, gdyż po fałszywym wybiciu nastąpił powrót pod tę strefę. Jednakże warto obserwować, jakim wynikiem zakończą się dalsze testy tej strefy. W przypadku jej wybicia i potwierdzenia się wcześniej przytaczanych czynników, ruch w stronę szczytów z 2015 roku przy 97.60 USD wydaje się realny.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here