Naga MarketsNotowania GBP/USD zaliczają spadki od początku tygodnia – wszystko za sprawą wypowiedzi przedstawiciela Banku Anglii (Martina Weale’go), który sugerował, że czynniki spychające inflację w dół mogą być widoczne na rynku przez dłuższy okres czasu. Po pierwszej wyprzedaży cena korygowała i obecnie porusza się na szczytach sesyjnych. Obraz fundamentalny cały czas przemawia jednak za osłabieniem funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego.

Od strony technicznej GBP/USD cały czas porusza się w niedźwiedzim kanale regresji. Traderzy powinni zainteresować się krótkimi pozycjami w przypadku jakichkolwiek ruchów popytowych. Przykładowo w przedziale 1.4920 aż do 1.50 – potencjalne poziomy SL powyżej 1.5110, celem shortów może być natomiast S2 = 1.4813.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prognoz GBP/USD serdecznie zapraszamy na webinar, który odbędzie się już we wtorek (22 grudnia) o godzinie 13:00. Uwaga spotkanie prowadzone jest po angielsku:

BIORĘ UDZIAŁ

Co dzisiaj rusza walutami?

Od rana japoński jen jest najsilniejszą walutą koszyka G8. Obecnie dołączają do niego Antypody, a mianowicie dolar nowozelandzki oraz dolar australijski. Korektę w stosunku do piątkowych cen zamknięcia widać natomiast na dolarze amerykańskim. Wtóruje mu funt szterling, który traci po gołębiej wypowiedzi przedstawiciela brytyjskiego odpowiednika RPP:

wal 1

wal 2
Źródło: Darmowe narzędzie do kontrolowania zmian wartości walut od HotForex – SPRAWDŹ!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here