Naga MarketsNa Wall Street wzrasta zapotrzebowanie na żeńskich traderów, twierdzi CitiObecnie nie trzeba nikomu mówić, że krajobraz pracowniczy mocno zmienił się przez ostatni rok – głownie pod wpływem nadal panującej pandemii COVID-19. Jak wynika z badań rynkowych, wiele instytucji finansowych na Wall Street chce zatrudnić o wiele bardziej kobiety, niż mężczyzn, ponieważ dysproporcja w zatrudnieniu sięga już za dużych rozmiarów. Co jeszcze stoi za tym, aby kobiety były atrakcyjniejszym pracownikiem w sferze finansowej?

  • Instytucje finansowe zmieniają kulturę pracy w trading deskach
  • Z powodu nadal małej ilości kobiet w sferze tradingu – instytucje szukają kandydatek
  • Obraz dominacji mężczyzn w finansach może powoli ulegać zmianie
  • Citigroup ze swojej strony pracuje nad zwiększeniem udziału kobiet

Wall Street to już nie rzucanie telefonami i łamanie klawiatur

Jeśli są na świcie branże, które zdominowane są przez mężczyzn to trading zdecydowanie należy do jednej z nich. Dotychczas – nawet oglądając filmy, gdzie główną rolę gra rynek finansowy – kobiety w składzie głównej, lub nawet pobocznej obsady mają marginalny procent udziału. Wall Street postanawia zmienić ten stan rzeczy i chce zwiększenia udziału traderek w działach handlowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje Citigroup –  pracuje nad zwiększeniem udziału kobiet na stanowiskach od asystenta wiceprezesa do poziomu dyrektora zarządzającego, aby wzmocnić swoje wysiłki na rzecz zniwelowania różnic w wynagrodzeniach między pracownikami płci męskiej i żeńskiej. Jest to jeden z pierwszych dużych banków amerykańskich, którego dyrektorem generalnym jest kobieta i jedna z niewielu firm finansowych, które ujawniły szczegóły dotyczące różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

Jak się okazuje, bank stara się mocno zmniejszyć dysproporcję w wynagrodzeniach pomiędzy mężczyznami a kobietami. Rynek pracowniczy jednak w czasie trwania pandemii mocno uległ zmianie. Choć dotychczas relatywnie niewiele kobiet zgłaszało się na stanowiska związane z handlem na rynkach czy też do kadr managerskich w instytucjach finansowych, teraz ich udział procentowy jeszcze bardziej się zmniejszył. Do pracy na podobne stanowiska zgłasza się coraz mniej kobiet.

Wall Street wie jednak, że musi się zmienić wizerunek traderów z wojowniczych chłopców na zwiększenia udziału ról zajmowanych przez kobiety zarówno na niższych jak i wyższych stanowiskach. “Teraz, gdy pandemia powoduje, że rekordowa liczba kobiet całkowicie odchodzi z pracy, wysiłki te mają jeszcze większe znaczenie.” – podaje Ayesa Latif, nadzorująca zespoły Citigroup.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta online | dax online | lotos akcję | kurs bitcoin | bitcoin kurs forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here