Naga Markets

Na świecie jest już 39 tys. bankomatów z kryptowalutami! Liczba bankomatów obsługujących kryptowaluty przekroczyła 39 tys. na całym świecie. Zdecydowania większość z nich znajduje się w Ameryce Północnej, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Warto również wskazać, że niemalże wszystkie urządzenia obsługują Bitcoina.

Ponad 39 tys. bankomatów z krypotwalutami

Ostatnie lata to bardzo intensywny rozwój kryptowalut na całym świecie. Wraz z popularyzacją tego rozwiązania pojawiać zaczęły się również bankomaty obsługujące kryptowaluty. Jeszcze na początku 2017 roku ich liczba na całym świecie nie przekraczała 1 tys., natomiast obecnie jest to już 39 tys. bankomatów.Co więcej, jeszcze we wrześniu 2020 liczba tych urządzeń wynosiła ok. 10 tys., tak więc zauważyć można, jak szybko na tym polu postępują zmiany. Obecnie istnieje 39 011 bankomatów kryptowalutowych zainstalowanych w 77 krajach.

Należy jednak wskazać, że na tym polu dominuje przede wszystkim Ameryka Północna, gdzie znajduje się aż 95,1% wszystkich bankomatów kryptowalutowych na świecie (lekko powyżej 37 tys. sztuk).

Z kolei same Stany Zjednoczone posiadają 87,9% wszystkich zainstalowanych na świecie bankomatów kryptowalutowych. USA mogą pochwalić się blisko 34,3 tys. sztuk tych urządzeń na swoim terytorium.

Na świecie jest już 39 tys. bankomatów z kryptowalutami!
Kryptowaluty obsługiwane przez bankomaty na dzień 7 sierpnia. Źródło coinatmradar.com

Niemalże wszystkie bankomaty krypto obsługują Bitcoina (z wyjątkiem zaledwie kilkunastu sztuk). Dość wysoki odsetek prezentuje również Litecoin (blisko 32,5 tys.) oraz Ether (ponad 29,3 tys.). Co ciekawe, na kolejnym miejscu uplasował się Dogecoin z wynikiem 16,1 tys. bankomatów, które obsługują również i tę kryptowalutę.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here