Naga MarketsŚrodowe kursy walut – euro, dolar, funt i frank zyskują na Forex – 19 listopada 2019 rWtorkowy poranek upływa pod znakiem realizacji zysków na złotym, po jego dwudniowym, dość wyraźnym, umocnieniu w relacji do głównych walut. Utrzymujące się dobre nastroje na rynkach globalnych sprawiają, że ta obserwowana korekta notowań raczej się nie pogłębi się w kolejnych godzinach.

Kurs złotego szedł w górę

Wpływu na złotego nie będą też miały wyniki dzisiejszego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP), ani publikowane przez Narodowy Bank Polski dane o inflacji bazowej w Polsce.

O godzinie 10:30 kurs EUR/PLN kształtował się na poziomie 4,43 zł (+1,3 gr), USD/PLN 3,9090 zł (+0,9 gr), a CHF/PLN 4,1235 zł (+1,4 gr). Tymczasem jeszcze w piątek rano za euro trzeba było zapłacić prawie 4,48 zł, dolar kosztował ponad 3,97 zł, a szwajcarski frank 4,20 zł.

Obserwowana od wczoraj poprawa sentymentu na rynkach globalnych, ale też stabilne notowania EUR/USD, sugerują rychłe wyhamowanie porannej realizacji zysków na złotym. Szczególnie, że wzorem innych rynków możliwe jest wejście krajowego rynku walutowego w fazę wyczekiwania na popołudniowe wystąpienie prezesa Fed w amerykańskim Kongresie, co będzie głównym wydarzeniem wtorku.

Te artykuły również Cię zainteresują

Bez wpływu na notowania złotego pozostaną natomiast wydarzenia krajowe: posiedzenie RPP i publikacja danych o inflacji. Rada, która pod koniec maja zaskoczyła cięciem stóp procentowych prawie do zera (główna 0,1 proc.), tym razem nie wyciągnie żadnego asa z rękawa. Brak natomiast konferencji prasowej po posiedzeniu sprawia, że inwestorzy nie dostaną nowych informacji.

Na tym tle ciekawiej przedstawia się publikacja danych o inflacji bazowej w Polsce. Rynkowy konsensus zakłada jej wzrost w maju do 3,7 proc. z 3,6 proc. r/r miesiąc wcześniej. Nie jest wykluczone, że inflacja będzie jeszcze wyższa i ukształtuje się na poziomie 3,8 proc. Tyle tylko, że spodziewane w kolejnych miesiącach procesy dezinflacyjne sprawiają, że dla rynku walutowego również ten czynnik traci na znaczeniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here