Naga MarketsWątek słabego dolara na większości relacji FX staje się pomału oklepany. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dolar w piątek pozostawał słabszy. Najlepiej zachowywały się waluty Antypodów, oraz korona norweska
  • Dolarowi australijskiemu nie przeszkodziły informacje o kolejnych tarciach handlowych pomiędzy Australią, a Chinami
  • Do 10 grudnia najprawdopodobniej nie zobaczymy skutecznego ataku na poziom 1,20 pary EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro powoli wspina się do góry

Na rynkach mamy nudny handel – wyraźnie brakuje katalizatorów do ruchu w sytuacji, kiedy obroty nie są za duże za sprawą absencji inwestorów z USA (czwartkowe obchody Święta Dziękczynienia).

Dolar w piątek pozostawał słabszy, ale są to kosmetyczne zmiany. Najlepiej zachowywały się waluty Antypodów, oraz korona norweska, co może być dowodem na to, że nadal bardziej preferowane są strategie oparte o akceptację większego ryzyka – oświadczył ekspert BOŚ.

Co ciekawe dolarowi australijskiemu nie przeszkodziły informacje o kolejnych tarciach handlowych pomiędzy Australią, a Chinami – władze w Pekinie nałożyły wysokie cła na import wina. W Europie stabilne pozostają euro i funt, który czeka na wynik rozmów nt. nowej umowy handlowej regulującej relacje po Brexicie.

Perspektywa szybkiego osiągnięcia kompromisu jednak się oddala, chociaż negocjatorzy zapowiedzieli kolejną rundę spotkań w nadchodzący weekend – dodał.

Tymczasem wątek słabego dolara na większości relacji FX staje się pomału oklepany, a z kolei niepewność może budzić reakcja decydentów z Europejskiego Banku Centralnego na fakt drogiego euro. Na EUR/USD jesteśmy już na poziomach, które na przełomie sierpnia i września b.r. prowokowały do większej aktywności niektórych członków Rady Gubernatorów.

Pewien paradoks tkwi jednak w tym, że rynki dobrze wiedzą, że EBC może zrobić niewiele, jeżeli chodzi o odwrócenie trendu, ale mimo tego inwestorzy nie chcą za bardzo drażnić decydentów (krótkoterminowa reakcja może być bardziej oparta o algorytmy czytające nagłówki depesz z wypowiedziami z EBC). Reasumując, niewykluczone, że do 10 grudnia, kiedy to zaplanowane jest posiedzenie EBC, nie zobaczymy skutecznego ataku na poziom 1,20 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here