Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że w związku z piętrzącymi się niepewnościami dot. przyszłości polskiej gospodarki, na rynku finansowym panuje spory pesymizm. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o 2,18%.

  • Aż 18 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości
  • Zaledwie 1 z 20 spółek z WIG20 zyskiwała w czwartek na wartości

Alior liderem spadków

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 18 traciło dziś na wartości a zaledwie 1 odnotowała bardzo symboliczne wzrosty. Liderem spadków okazał się Alior Bank, którego akcje osunęły się w trakcie czwartkowego handlu aż o 4,75%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Stooq

Skalę pesymizmu idealnie widać spoglądając na notowania wszystkich indeksów z warszawskiego parkietu.

Źródło: Stooq

WIG20 w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek trwającej od połowy marca br. aprecjacji jego wartość wzrosła o ponad 30%. Warto zwrócić jednak uwagę, że tendencja ta dotarła w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już kilka tygodni temu pojawiła się reakcja podażowa.

Od tego czasu notowania indeksu WIG20 poruszają się w trendzie horyzontalnym między 1560 a 1670 punktów. Dopóki górne ograniczenie tej konsolidacji nie zostanie trwale pokonane, potencjał do dalszych wzrostów będzie pozostawał dość mocno ograniczony. Jeżeli jednak dzisiejszy pesymizm utrzyma się na dłużej i finalnie rynek wybije z konsolidacji dołem, wówczas spodziewać można by się znacznie większej deprecjacji.

Cena akcji Alior Banku najniżej w historii

Spoglądając na notowania Alior Banku zauważymy, że cena akcji tej spółki porusza się w trendzie spadkowym niemal nieprzerwanie od połowy stycznia 2018 roku. W wyniku tej deprecjacji cena akcji osunęła się z niemal 89 zł do zaledwie nieco ponad 13 zł, co jest jednym z najniższych poziomów w historii. Taniej akcje Aliora można było kupić jedynie na przełomie marca i kwietnia br.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | dolar usd kurs | notowania biomed | notowania ropy brent | kurs dolara nbp prognozy | dolar |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG-TECH vs WIG-ODZIEZ. Branżowe porównania indeksów w tle koronawirusa
Następny artykułKurs dolara w górę, frank i funt również zyskują do złotego, euro stabilnie. Czwartek 14 maja
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here