Naga MarketsWygląda na to, że rozpoczęliśmy 2021 r. bardzo podobnie jak w roku 2020, gdy optymizm inwestorów wzrósł, wspierając w ten sposób aktywa obarczone wyższym ryzykiem i utrzymując dolara amerykańskiego na słabszym poziomie. W utrzymaniu tego nastroju pomogły zwycięstwa wyborcze, które otwierają perspektywy większego bodźca fiskalnego w ramach Senatu kontrolowanego przez Demokratów. Wzrost zachorowań na Covid w Wielkiej Brytanii, niektórych krajach europejskich, USA i prawdopodobnie również w Japonii przyniósł jednak pewien stopień równowagi.

Dolar odreagowuje ubiegłoroczne spadki

Analitycy Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie zwracają uwagę, iż dolar amerykański znajduje się obecnie w fazie konsolidacji, ponieważ inwestorzy oceniają perspektywy usprawnienia procesu szczepień. Ich zdaniem, po dzisiejszym zaprzysiężeniu prezydenta elekta Joe Bidena prawdopodobnie będziemy świadkami szybszych działań na szczeblu federalnym, a to wraz z dodatkowymi bodźcami fiskalnymi sprawi, że dolar amerykański pozostanie na słabszej pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
– To nowy rok, ale nie widzimy powodu, aby zmieniać nasz niedźwiedzi pogląd na kurs USD/JPY. Po stabilnej wyprzedaży USD w drugiej połowie 2020 roku, na rynkach walutowych jest z pewnością lepszy dwukierunkowy przepływ, ale ogólne tło dla dolara w tym roku pozostaje spadkowe – wskazali analitycy MUFG zaznaczają, że w krótkim okresie istnieje jednak możliwość pewnej korekty, która może zapewnić pewne tymczasowe wsparcie dla dolara.

Zwracają oni także uwagę, że na początku roku kalendarzowego obserwuje się zwykle sezonową tendencję do umacniania się dolara w stosunku do euro, która w najbliższych tygodniach może się jeszcze pogłębić, co prawdopodobnie wspierałoby również wzrost notowań USD/JPY.

Kurs dolara wraca do spadków

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że rynek ten od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym, w którym kluczowym oporem jest linia tendencji. Warto zwrócić uwagę, że wskutek niedawnych wzrostów dolara, kurs USD/JPY dotarł w okolice wspomnianej linii, gdzie już kilka dni temu ponownie pojawiła się reakcja podażowa., co mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

USD/JPY Daily

– Kluczowym długoterminowym wsparciem dla jena będzie większa niezdolność Japonii do podniesienia inflacji, a tym samym ograniczenie możliwości dalszego spadku realnych stóp proc., ponieważ stopy nominalne są bliskie zeru – wskazują analitycy MUFG dodając, że pandemia koronawirusa przyczyniła się jedynie do umocnienia tego przekonania.

Ich zdaniem, Bank Japonii (BoJ) nie zdecyduje się w trakcie styczniowego posiedzenia na żadną zmianę w polityce pieniężnej. Biorąc jednak pod uwagę wzrost zakażeń koronawirusem w Japonii oczekują oni, że BoJ obniży swoje prognozy dot. dynamiki wzrostu gospodarczego, zaznaczając nawet możliwość ponownego skurczenia się gospodarki w I kwartale br.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar wkracza w erę Joe Bidena. Na jego słabości skorzysta euro i funt
Następny artykułAż 21 spółek odnotowało rekord notowań w środę. Akcje Efekt zyskały blisko 30%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here