Naga MarketsAkcje CCC wystrzeliły o 33%! Alior rósł o 14%. Hossa na GPW? Komentuje M. TuszkiewiczInwestorzy powrócili na Książęcą w bardzo dobrych humorach, a na indeksie WIG20 było widać poświąteczną euforię. Sesja zamykała się z zyskiem 2,89%, co było najsilniejszym wzrostem wśród europejskich indeksów. Gwiazdą sesji okazały się akcje CCC rosnące o… 32,77%, a w ich ślady podążyły również notowania Alior Banku (+14,32%) oraz JSW (+10,92%). Zdaniem wielu na GPW powraca hossa, a obecną sytuację dla Comparic24.tv omawia Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 2,89% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 662,4 pkt we wtorek, 14 kwietnia. Indeks giełdowy WIG30 wzrósł o 3,28% i osiągnął poziom 1 922,64 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 405,8 mln zł, a największe zanotował Pekao – 210,2 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 271 spółek, 81 spadły, a 92 nie zmieniły się.
  • Akcje CCC zdominowały sesję, rosnąc o niemal 33% i testując poziomy sprzed miesiąca.

WIG20 zmierza w kierunku 1700 pkt., czy indeks polskich blue chipów dopełni korektę?

Dzięki wtorkowym wzrostom o 2,89% i zamknięciu na poziomie 1662,4 pkt., indeks WIG20 znalazł się już zaledwie o krok od poziomu 1700 pkt., który jest silnym oporem wspieranym przez 50 EMA, lukę spadkową z 9 marca oraz 50% zniesienia trendu spadkowego z lutego i marca. Jeżeli strefa zostałaby przełamana, mogłoby to oznaczać oficjalny koniec bessy na GPW i powrót do wzrostów. Chociaż optymizm inwestorów jest coraz większy, a Wall Street i zamknięcie na miesięcznych maksimach napędza dobre nastroje, to cały czas warto zachować ostrożność.

WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

WIG20 realizuje niemal 3% wzrostu bez żadnej pozytywnej informacji, co jest rzeczą, która powinna martwić każdego. Spadki, które miały miejsce w marcu zostały w części zniesione, a aktualnie jesteśmy o krok od 50% ich zniesienia. Jest to psychologiczna bariera, która wywołuje pewne emocje wśród inwestorów (…) Jeżeli chcemy zobaczyć hossę, rynek najpierw musi przeprowadzić korektę, która będzie wyrzucała z rynku słabe pieniądze – komentował Marcin Tuszkiewicz.

Akcje CCC zyskują 32,77%. Pozytywne informacje pozwalają odbić od dna

Niekwestionowanym liderem wtorkowej sesji i sporą niespodzianką, był wzrost notowań CCC, które skoczyły w górę o 32,77%. Ponadprzeciętna zmienność, która jest bardzo rzadko obserwowana na polskiej giełdzie była powodem opublikowania przez spółkę kilku pozytywnych informacji, dotyczących między innymi dofinansowania z tarczy antykryzysowej, co ma pozwolić utrzymać kilka tysięcy miejsc pracy. Inwestorzy liczą również na to, że w związku z „odmrażaniem” gospodarki zaplanowanym od 19 kwietnia klienci będą mogli powrócić do sklepów.

Bardzo skrajnie negatywne scenariusze są powoli oddalane. Mamy odroczenie spłaty kredytów, zwiększenie obecnej płynności, zasilenie gotówkowe w postaci płac dla pracowników i zmniejszone koszty w związku z umowami z wynajmującymi. Na ten moment akcje CCC atakują lukę, której dolne ograniczenie wypada na wysokości 47 zł – wyjaśnia Tuszkiewicz.

Akcje CCC rosną o niemal 33%, nadal jest to jednak tylko „kropla w morzu”. Źródło: Tradingview.com
Akcje CCC rosną o niemal 33%, nadal jest to jednak tylko „kropla w morzu”. Źródło: Tradingview.com

Według Tuszkiewicza w przypadku naruszenia poziomu 47 zł, ważnym oporem będzie górne ograniczenie luki spadkowej z 12 marca na wysokości 54 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here