Naga Markets

Na GPW kontynuacja odbicia. USA, Europa i Azja zniżkująW czwartek polskie indeksy lekko rosły i kontynuowały odbicie ze środy. WIG20 wzrósł
o 0,7%, mWIG40 zyskał 0,2%, sWIG80 poszedł w górę o 0,2%, a WIG zwyżkował o 0,6%.
Obroty wyniosły 883 mln PLN, z czego 701 mln PLN przypadło na 20 największych spółek.
Najsłabszym indeksem branżowym był WIG Energetyka (-1,6%), z kolei najlepiej wczoraj
poradził sobie WIG Media (2,4%). Giełdy w Europie zachodniej poradziły sobie znacznie gorzej.

Kurs złotego w konsolidacji. GPW odbija

Euro Stoxx 50 spadł o 0,7%, DAX stracił 0,6%, CAC 40 poszedł w dół o ponad 1%, a FTSE skromnie wzrósł o 0,1%.  Widmo kryzysu energetycznego, dalszej jastrzębiej polityki banków centralnych jak i sygnały spowolnienia na rynku nadal negatywnie wpływają na wyniki papierów wartościowych.Za oceanem główne indeksy traciły. S&P 500 spadł o 1,1% i zamknął się na najniższym poziomie od dwóch miesięcy. Nasdaq stracił 1,4%, a Dow Jones Industrial zniżkował o 0,6%. Dane pokazujące wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA pokazują, ze popyt na pracowników pozostaje na dobrym poziomie.

Dane ze sprzedaży detalicznej wykazały, że wydatki na towary maleją. Złoto kontynuuje spadki, w piątek rano kosztuje 1664 USD/uncja. Ropa brent kosztuje ponad 91 USD/baryłka. Holenderski gaz TTF lekko spadł, kosztuje 214 EUR/MWh.

Dolar i euro rozpoczynają dzień w parytecie, obie waluty kosztują obecnie 4,72 PLN. Dzisiaj inwestorzy oczekują na polskie wskaźniki inflacji bazowej (14:00 CEST). O 11:00 CEST zostanie podana inflacja konsumencka w strefie euro.

W piątek akcje w Azji solidarnie spadają. Taiex, Hang Seng, czy Nikkei rozpoczęły dzień pod kreską. Kontrakty terminowe na DAX oraz S&P 500 rano również sporo tracą.

Kajetan Sroczyński – Dom Maklerski BDM S.A.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon giełda | neuca akcje wykres | s&p500 | kęty akcje rekomendacje | długoterminowa prognoza kursu liry tureckiej | dolar nowozelandzki euro | cena akcji pgnig dzisiaj |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPiątkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 16 września 2022 roku
Następny artykułWIG20 zyskał 0,75%. Trwa pesymizm na europejskich rynkach
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here