Naga MarketsNa GPW dostępne są kontrakty terminowe na akcje spółki Pepco Group N.V.Od dziś w ofercie GPW znajdują się trzy serie kontaktów terminowych na akcje spółki Pepco Group N.V. wygasające w czerwcu 2021 r., we wrześniu 2021 r. oraz w grudniu 2021 r. Na jeden kontrakt przypada 100 akcji.

GPW rozszerza swoją ofertę

Systematycznie rozwijamy ofertę GPW na rynku derywatów i jesteśmy gotowi do szybkiego wprowadzania do obrotu kontraktów futures opartych o akcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Publiczna oferta akcji oraz debiut Grupy Pepco, który odbył się 26 maja 2021 na Głównym Rynku GPW, były bardzo udane, stąd liczymy, że przełoży się to również na popularność kontraktów futures opartych o akcje Pepco. Płynność tych instrumentów będzie wspierać aż czterech animatorów rynku – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozwój instrumentów pochodnych jest realizowany w ramach jednej z inicjatyw strategicznych GPW. W 2020 rok GPW poszerzyło paletę dostępnych instrumentów pochodnych i do obrotu wprowadzono kontrakty terminowe na akcje spółek Biomed-Lublin, Mercator, XTB oraz Allegro.eu. Łącznie w ofercie GPW znajduje się 40 kontaktów terminowych na akcje pojedynczych spółek. Rozwój segmentu instrumentów pochodnych został ujęty w strategii #GPW2022.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here