Naga MarketsNa GPW dominowały spadki. Obroty indeksu WIG20 osiągnęły zaledwie niecałe 600 mln złZe względu na Święto Dziękczynienia w USA, wczorajsza sesja odbywała się bez obecności amerykańskich inwestorów, co było widoczne w spadku obrotów chociażby na krajowym parkiecie, gdzie obroty dla indeksu WIG20 sięgały zaledwie niecałych 600 mln zł. Kluczowe europejskie indeksy zakończyły czwartkową sesję na lekkim plusie. Dziś w nocy istotnie przeceniły się azjatyckie indeksy, w tym Nikkei 225 i Hang Seng o ok. 2,5%, spadają również kontrakty na zachodnie indeksy.

GPW: krajowy parkiet odnotował wczoraj przy niewielkim obrocie lekkie straty

Rano kontrakty na amerykańskie indeksy odnotowują nawet 2%-owy spadek, a spadki kontraktów na europejskie indeksy dochodzą do 3%. W czwartek czeski rząd ogłosił stan wyjątkowy, ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju, który ma obowiązywać przez 30 dni. Rosnąca liczba zakażeń, kolejne lockdowny i nowo odkryty wariant wirusa w Afryce Południowej, który może być bardziej zaraźliwy i bardziej odporny na szczepionki niż wariant Delta, z pewnością nie sprzyjają rynkowym nastrojom. Dzisiejsza sesja na Wall Street będzie skrócona do godziny 19:00 naszego czasu. Dziś w kalendarium niewiele istotnych wydarzeń, poza przemówieniem prezes EBC Christine Lagarde, które rozpocznie się o godz. 9:00.Krajowy parkiet odnotował wczoraj lekkie straty, przy niewielkim obrocie. W indeksie WIG20 najmocniej przeceniła się energetyka, inwestorzy mogą się obawiać negatywnego wpływu tarczy antyinflacyjnej na wyniki spółek. Na przeciwległym biegunie o utrzymanie się powyżej okrągłego poziomu 40 zł walczy JSW (+3,9%), póki co skutecznie. Kruk poinformował o zawarciu umowy nabycia portfela wierzytelności we Włoszech o wartości nominalnej do 318 mln EUR.

Poznaliśmy kolejne dane finansowe za III kw., wyniki opublikowały m.in. poniższe spółki: 1. Enea miała 570 mln zł zysku netto, zgodnie z szacunkami, wobec 37 mln zł zysku w poprzednim roku. 2. Kernel odnotował 211 mln USD zysku netto wobec 204 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. 3. Amica odnotowała 23 mln zł zysku netto, o 12% więcej niż zakładał konsensus jednak o 63% mniej niż w III kw. 2020 r. 4. Ciech wypracował 42 mln zł zysku netto, o 2% mniej r/r, jednak o 40% powyżej oczekiwań analityków.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania amica | kurs polenergia | złotówka online | selvita akcje | pkp cargo gpw | notowania ccc | pkp cargo akcje opinie |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here