Naga MarketsNa rynkach globalnych panuje gorączka. Donald Trump wydaje się zdeterminowany, żeby zablokować wszelkie próby gładkiego przekazania prezydentury, podczas gdy urzędnicy w Waszyngtonie kłócą się na temat strategii zarządzania pandemią. Sekretarz skarbu Steven Mnuchin oraz Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej, spierają się na temat kilku awaryjnych programów pożyczkowych,które rozpoczęto, aby wspierać firmy w trakcie pandemii Covid-19.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych na rynkach

Impas nad Budżetem Europejskim i unijnym pakietem antykryzysowym zdaje się kontynuować, podczas gdy pozytywne wiadomości na temat postępu szczepionki są studzone przez rekordowe liczby nowych zakażeń i brak logistyki zaszczepienia populacji. W związku z tym należy spodziewać się dalszej zmienności na rynkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki w USA będą zamknięte w czwartek 26 listopada z powodu Święta Dziękczynienia, a w piątek 27 listopada jest ‘Black Friday’, czyli wyprzedaże, w których trakcie sprzedawcy będą chcieli nadrobić swoje wyniki.

Czy ciężkie czasy czekają branżę aptekarską? W zeszłym tygodniu Amazon ogłosił, że dołączą do tej branży, oferując klientom w USA realizację recept online z dowozem do domu, co będzie darmową usługą dla subskrybentów Amazon Prime. Jeżeli akcje firm aptekarskich, takich jak Walgreens Boots Alliance zareagują tak, jak akcje innych sektorów, do których dołączył Amazon, można spodziewać się kontynuacji spadku cen akcji. Kiedy w 2017 roku Amazon dołączył do sektora spożywczego, kupując Whole Foods, gigant spożywczy Kroger stracił 25% swojej wartości. Od tamtego czasu odrobił – nie bez trudności – o około 40% wartości.

Natomiast Big Pharma jest na fali wzrostowej. Berkshire Hathaway Inc (BRK.B), firma Warrena Buffeta, dodała cztery duże akcje farmaceutyczne do swojego portfolio [AbbVie (ABBV), Pfizer (PFE), Bristol Myers Squibb (BMY), Merck (MRK)], redukując niektóre pozycje w sektorze bankowym, m.in.: Wells Fargo & Co (WFC), PNC Financial Services Group Inc (PNC), JPMorgan Chase & Co (JPM), M&T Bank Corporation (MTB).

Firmy warte uwagi na rynku w USA

Agilent Technologies Inc. (A) – wyniki za czwarty kwartał roku finansowego w poniedziałek, 23/11/2020

Po zamknięciu rynków, Agilent, firma zajmująca się produkcją instrumentów naukowych, diagnostyką oraz chemią stosowaną ma ogłosić 2,3% roczny wzrost zysków i 2,1% wzrost dochodów w porównaniu z zeszłym rokiem. Jest to skutek ich działań w celu obniżenia kosztów i rozwinięcia swojej obecności na rynku opieki zdrowotnej. Uważa się, że nowe dodatki do portfolio Agilentu oraz ich inwestycje

w biopharma, wsparły wzrost dochodów, przy wsparciu solidnych wyników Diagnostics and Genomics Group, oraz biznesu patologicznego. Mocne rezultaty na rynkach chińskich mają być kontrastem dla bardziej wymagającej perspektywy w Stanach i Europie. Krótkoterminowe zmiany cen będą determinowane bliskością wyników do konsensusu.

Medtronic PLC (MDT) – wyniki we wtorek, 24/11/2020 – przed otwarciem rynku

Medtronic, jedna z największych światowych firm produkujących sprzęt medyczny, ma ogłosić spadek o 8,6% rok do roku w dochodach za trzeci kwartał. Mimo to analitycy są pozytywni w stosunku do ich akcji, firma także rzetelnie wypłaca dywidendy, które teraz wynoszą 2,24%. Operując w wielu różnych częściach rynku medycznego, Medtronic ma reputację ciągłego inwestora i innowatora. W zeszłym tygodniu nabyła Francuską firmę zajmującą się sztuczną inteligencją – Medicrea, która jest ich siódmym przejęciem w tym roku.

Dell Technologies Inc. (DELL) – wyniki we wtorek, 24/11/2020 – po zamknięciu rynku

Zapowiada się, że Dell ogłosi roczny spadek w przychodach o 4%, z 22,3% spadkiem zarobków. Jakkolwiek lepsze wyniki mogą podnieść cenę akcji. Natomiast, spowodowany pandemią wzrost liczby użytkowników usług online i e-commerce, zmusił operatorów centrów danych do ulepszenia swoich możliwości w dostarczaniu usług takich jak zapis danych w chmurze. To mogło mieć pozytywny wpływ na wyniki kwartalne Della.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here