Naga MarketsBithumb to największa giełda kryptowalut w Korei Południowej i zarazem jedna z największych giełd pod względem obrotu na świecie. Powstała w 2013 roku i udostępnia pary oparte jedynie na wonie południowokoreańskim. Wraz z inną koreańską giełdą Coinone planuje zamknąć wypłaty w pieniądzu fiducjarnym dla wszystkich niezweryfikowanych użytkowników.


Stop dla prania brudnych pieniędzy

Jak donoszą lokalne media dwie największe południowokoreańskie giełdy kryptowalut ogłosiły, że nie będą już pozwalać niezweryfikowanym użytkownikom na dokonywanie wypłat w wonie południowokoreańskim. Począwszy od przyszłego miesiąca, użytkownicy Bithumb i Coinone będą musieli mieć zweryfikowane konta z rzeczywistymi danymi, aby zdeponować i wypłacić środki.

14 września Bithumb ogłosił, iż zakończy usługę wypłaty w walucie krajowej dla wszystkich, którzy nie przeszli pomyślnie rejestracji. Usługa zakończy się 1 października dla klientów korporacyjnych i 15 października dla pojedynczych inwestorów. Giełda uważa, iż celem jest przestrzeganie rządowej polityki przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

– Transakcje i wypłaty z użyciem kryptowalut będą funkcjonować po staremu – dodał przedstawiciel Bithumba.

Zobacz również: Bitcoin przychodzi z pomocą ogarniętym konfliktem Palestyńczykom

Instytucje napierają, a ludzie nie chcą

Pod koniec stycznia rząd Korei Południowej wprowadził system weryfikacji prawdziwych danych użytkowników na giełdach kryptowalutowych. Członkowie giełdy korzystającej z tego systemu mogą za jej pomocą przejść bezpośrednią weryfikację bankową, a następnie zamienić swoje kryptowaluty na wona południowokoreańskiego.

Do tej pory banki oferowały tę usługę tylko dla czterech największych giełd w kraju – Bithumb, Upbit, Coinone i Korbit. Natomiast Nonghyup Bank zapewnia tę usługę dla Bithumba i Coinone. Pomimo starań rządu, banków i giełd, lokalne media donoszą, iż zaledwie 40-50 procent rachunków na tych czterech giełdach zostało do tej pory zweryfikowanych. Południowokoreańskie banki naciskają na giełdy kryptowalutowe, aby podjęły odpowiednie kroki w celu zapewnienia lepszej konwersji, co z kolei przełoży się na zmniejszenie ryzyka prania brudnych pieniędzy.

– Kiedy uwierzytelnisz swoje konto, możesz wpłacać i wypłacać pieniądze w koreańskiej walucie – opisuje Coinone.

Zobacz również: Dwie trzecie inwestorów kryptowalutowych chciałoby otrzymywać pensję w Bitcoinach

Podobnie jak Bithumb, giełda zawiadomiła, iż nowy przepis nie dotyczy transakcji, depozytów ani wypłat w wirtualnych walutach. Obie giełdy potwierdziły również, że korporacje, osoby nieletnie i obcokrajowcy nie będą się kwalifikować do pełnej weryfikacji. Co ciekawe, dwie pozostałe giełdy obsługiwane przez Nonghyup Bank – Upbit oraz Korbit nie ogłosiły wycofania usługi dla niezweryfikowanych kont.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here