Naga MarketsWtorek przynosi odreagowanie dolara na szerokim rynku, które rozpoczęło się jeszcze wczoraj w ślad za słabymi nastrojami na Wall Street. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!Kurs euro i dolara (EUR/USD) – usługowe PMI bez większego znaczenia

Wtorek przynosi odreagowanie dolara na szerokim rynku, które rozpoczęło się jeszcze wczoraj w ślad za słabymi nastrojami na Wall Street na co złożyło się wiele czynników, ale dodatkowym argumentem stała się awaria mediów społecznościowych, oraz decyzja OPEC+, który wbrew nieformalnym oczekiwaniom nie zdecydował się wyraźniej zadziałać, aby ograniczyć wzrost cen ropy.

Uwagę zwraca też napięta sytuacja wokół Tajwanu po ostatnim pokazie militarnej siły Chin (sporo na ten temat wypowiedział się prezydent Tsai), oraz tarcia USA-Chiny za sprawą niezrealizowanych przez Pekin warunków umowy handlowej. Rynki stają się też bardziej wrażliwe na dług korporacyjny z Azji po tym, jak nadal nic nie wiadomo, co do przyszłości Evergrande – powiedział analityk BOŚ.

Tym samym w przestrzeni FX znów rządzą emocje płynące z globalnych rynków. We wtorek uwagę zwraca słabość dolara australijskiego, któremu zaszkodził „gołębi” komunikat RBA – decydenci powtórzyli, że nie widzą przestrzeni do podwyżki stóp przed 2024 r. Wczorajsze umocnienie odreagowuje też frank, chociaż tutaj w średniej perspektywie warto uważniej przyglądać się sytuacji (kontekst globalnej inflacji i rekordowo ujemnych stóp procentowych w Szwajcarii).

Generalnie słabiej radzą sobie waluty naszego regionu, oraz EM (dzisiaj najsłabsze jest peso), co potwierdza tryb ucieczki od ryzyka. Nadal relatywnie silny pozostaje funt, chociaż w prasie nie milkną echa wczorajszych słów ministra Frosta, który zagroził UE zerwaniem porozumienia ws. Brexitu jeżeli strony nie usiądą w najbliższych tygodniach do „poważnych negocjacji” dotyczących protokołu irlandzkiego – dodał.

Ostateczne odczyty usługowych indeksów PMI dla strefy euro wypadły nieco lepiej względem pierwszych szacunków (56,4 pkt. przy pierwotnych 56,3 pkt.), ale i tak we wrześniu koniunktura była słabsza, niż w sierpniu. Dla EURUSD te dane są bez większego znaczenia. Globalny risk-off podbija dzisiaj dolara na szerokim rynku, co zbija notowania ponownie poniżej 1,16.

Trudno jednak ocenić na ile dzisiaj zbliżymy się do dołków sprzed kilku dni (1,1561), gdyż nie można wykluczyć odreagowania po wczorajszym spadku na Wall Street (to mogłoby sprawić, że zobaczylibyśmy podbicie pod 1,1630-40). Inna sprawa, że kluczowe dla rynku FX dane, czyli miesięczne wyliczenia Departamentu Pracy, poznamy dopiero w piątek – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania orlenu | amrest notowania | neuca akcje kupno | biomed lublin giełda | s&p notowania | orlen cena akcji | jsw giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here