Naga MarketsInternetowe porównywarki ubezpieczeń pozwalają na szybkie i bezpłatne dopasowanie oferty ubezpieczenia samochodu. W sieci funkcjonuje ich kilkanaście. Którą z nich wybrać i jak dokonać wyboru?

Każdego właściciela samochodu czeka konieczność wyboru firmy ubezpieczeniowej. Wybór ułatwiają internetowe porównywarki, dzięki którym można porównać oferty OC, AC oraz innych ubezpieczeń komunikacyjnych. Niebywałą zaletą porównywarek jest to, że prezentują propozycje przygotowane przez wiele różnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu mamy możliwość odnalezienia najatrakcyjniejszej oferty na rynku. Ponadto porównywarki OC są szybkie, obiektywne i bezpłatne. Pozostaje pytanie: którą z nich wybrać?

Gdzie porównywarek sześć…

Możliwość skorzystania z wielu różnorodnych porównywarek ubezpieczeń samochodowych sama w sobie nie jest zła. Fakt, że na rynku funkcjonuje kilkanaście porównywarek ma wręcz pozytywne skutki. Dzięki silnej konkurencji między poszczególnymi porównywarkami OC, ich działanie staje się coraz to lepsze.

Innymi słowy, rynkowa rywalizacja sprawia, że użytkownik ma do dyspozycji bardziej dopracowane strony internetowe, na których może porównać oferty ubezpieczycieli. Strony porównywarek są wygodniejsze w obsłudze, formularze bardziej intuicyjne, a kalkulacje składek przebiegają sprawniej. Ostatecznie – jak przekonuje autor artykułu na stronie https://ranking-oc-ac.pl/blog/darmowa-porownywarka-oc – powstają naprawdę przemyślane rozwiązania.

Paradoksalnie wielość stron, na których można porównać oferty ubezpieczeń samochodowych jest jednocześnie wadą. Porównywarki ubezpieczeń OC powstały po to, aby nie sprawdzać oferty każdej firmy ubezpieczeniowej z osobna. Ich powstaniu przyświecała myśl o tym, że kalkulacja składki powinna odbywać się raz, poprzez porównywarkę. Celem internetowych porównywarek ubezpieczeń jest przecież wyeliminowanie powtarzających się kalkulacji.

Czy ma zatem sens wielokrotnego obliczania ceny ubezpieczenia po kolei w każdej porównywarce? Chyba jednak lepszym rozwiązaniem wydaje się wybór najlepszej z nich. To oszczędzi nasz czas, a w końcu na tym zależy użytkownikom porównywarek OC.

Wybór porównywarki – kryteria

Jakimi kryteriami należy kierować się wybierając porównywarkę ubezpieczeń? Najpierw zastanówmy się, dlaczego korzystamy z porównywarki OC. Odpowiedź brzmi: aby bezpłatnie, szybko i sprawnie znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczeniową na rynku. Interesuje nas zatem taka porównywarka, która to umożliwi.

Cena

Porównywarka ubezpieczeń samochodu powinna prezentować najatrakcyjniejsze oferty ubezpieczeniowe. W przypadku ubezpieczenia OC najważniejszym kryterium doboru wydaje się cena. Najlepsza porównywarka to taka, w której znajdziemy najtańsze OC. Porównajmy najniższe ceny ubezpieczeń znalezione przy pomocy wiodących porównywarek (kalkulacja dla Daewoo Matiza, rocznik 2005, którego właścicielem jest 33-letni mieszkaniec Zielonej Góry):

  • Mubi – 450 zł (oferta od Mtu24);
  • Rankomat – 450 zł (oferta od Mtu24);
  • Mfind – 450 zł (oferta od Mtu24);
  • Ubea – 707 zł (oferta od Aviva);
  • CUK – 1175 zł (oferta od Link4).

Szybkość

Bywa, że kilka najlepszych porównywarek odnajdzie taką samą ofertę ubezpieczenia, która okaże się najtańsza na rynku. Należy zatem zastanowić się, która porównywarka OC zrobi to najszybciej. Prędkość kalkulacji jest niezwykle istotna. To bowiem na czasie – jak już wspomniano – zależy użytkownikowi. Cały proces trwa około kilku minut. W najszybszych porównywarkach ubezpieczeń, na przykład w Mubi, wynik uzyskamy nawet w przeciągu 3 minut!

Czas trwania wyliczeń składki wynika po części z konstrukcji formularza, który musi wypełnić użytkownik strony. Im więcej szczegółowych pytań zawiera formularz, tym dłużej potrwa wyszukiwanie oferty ubezpieczenia.

Dane

Konstrukcja formularza na stronie internetowej porównywarki ubezpieczeń OC wpływa nie tylko na czas całego procesu uzupełniania danych i obliczania składki, ale również na komfort użytkownika. Właściciele samochodów, którzy poszukują ubezpieczenia dla swojego pojazdu zazwyczaj nie są chętni na udzielanie licznych, a zarazem szczegółowych odpowiedzi.

Przeciętny kierowca woli raczej poprzestać na niezbędnym minimum, bez wikłania się w zagadkowe formularze. Wybierając porównywarkę OC, ceni sobie prostotę i intuicyjność. Dlatego też popularnością cieszą się porównywarki ubezpieczeń, w których pojawia się jak najmniejsza liczba pytań.

Rzecz jasna nie każde pytanie ma taką samą wagę. Użytkownicy niechętnie podają informacje osobowe czy dane kontaktowe. Warto zatem sprawdzić, czy dana porównywarka zapyta nas o PESEL czy numer telefonu.

 

Artykuł sponsorowany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here