Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleDziś Yellen będzie przemawiała dwukrotnie – pierwszy raz o 14:30, drugi o 18:25. Pewne jest to, że słowa prezes Fed będą bardzo uważnie śledzone, a każda gołębia nuta w głosie natychmiast zostanie zdyskontowana przez rynek. Credit Agricole wskazuje na co zwrócić szczególną uwagę przed grudniową decyzją FOMC w sprawie wysokości amerykańskich stóp procentowych.


Dzisiejsze wystąpienia Yellen nie są jedynymi w tym tygodniu. Już w ten czwartek będziemy mogli wysłuchać oświadczenia prezes Fed w sprawie perspektyw gospodarczych Stanów i ostatnich działań Fed w kwestii polityki monetarnej – przypomina Credit Agricole.

Jednak zanim nadejdzie czwartek będzie czekać nas dwukrotnie możliwość wysłuchania Janet Yellen na forum Klubu Ekonomicznego w Waszyngtonie. Zarówno dzisiejsze mowy, jak i czwartkowe oświadczenie będą jednymi z kluczowych wydarzeń makroekonomicznych przed posiedzeniem FOMC w dniach 15-16 grudnia, a które to zakończy się podjęciem decyzji w sprawie przyszłego kształtu polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych.

Konsensus rynkowy zakłada podwyżkę stóp o 25 pb na najbliższym spotkaniu, a najbliższe wystąpienia Yellen będą monitorowane przez rynki właśnie pod tym kątem. Pytaniem na które odpowiedź zechcą znaleźć inwestorzy nie będzie czy podwyżka nastąpi tylko raczej, co nastąpi po podwyżce w grudniu – stwierdza Credit Agricole. Rynki ciekawe są możliwości dalszego zacieśniania polityki przez Fed, a to sprawia, że wartość USD staje się niezwykle wrażliwa na jakiekolwiek napomknięcia Yellen o zbyt silnej walucie i jej destruktywnego wpływu na realną gospodarkę. Co ciekawe, Credit Agricole jest zdania, że to właśnie brak jakichkolwiek komentarzy ze strony członków Rezerwy na temat wpływu silniejszego dolara na gospodarkę Stanów był powodem takiego rajdu byków na USD.

Dzisiejsze przemówienia prezes Fed Janet Yellen, a także pozostałe ważne wydarzenia makroekonomiczne można śledzić w naszym dziale Rynki na Żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here