Naga MarketsZastanów się na chwilę: ktoś pyta cię o to, na co twoim zdaniem wydawane są najczęściej kryptowaluty? Albo inaczej: na co ty wydajesz swoje bitcoiny (jeśli je masz)? Co byś odpowiedział? W każdym razie wiemy, jakich odpowiedzi udzielają ankietowani firmy Visual Objects.

  • Kryptowaluty najczęściej są wydawane na legalne rzeczy.
  • Zupełnie inaczej myśli większość osób, które nie posiadają cyfrowych walut.

Na co wydawane są kryptowaluty?

Visual Objects przeprowadziło badanie wśród 983 osób, które znały temat kryptowalut i 157 właścicieli bitcoinów i innych cyfrowych walut. Pierwszą grupę zapytano o to, na co ich zdaniem właściciele kryptowalut wydają kryptowaluty. Odpowiedzi nie były wielkim zaskoczeniem. Aż 40 proc. osób uważa, że BTC i altcoiny służą głównie do kupowania akcji, a 30 proc. mówiło o nielegalnych przedmiotach (w domyśle narkotyki i broń). Bardzo nieliczni zasugerowali odzież (15 proc.) i jedzenie (14 proc.).

Co jednak faktycznie kupują osoby, które posiadają już cyfrowe waluty. Ponoć używają swoich elektronicznych walut do kupowania żywności (38 proc.), ubrań (34 proc.), akcji (29 proc.) i złota (21 proc.). 15 proc. przyznaje się jednak, że kupiło za nie broń, a 11 proc. narkotyki.

Najpopularniejszą kryptowalutą pozostaje bitcoin, który jest nadal częścią posiada portfeli większości inwestorów. Posiada go aż 70 proc. respondentów. Kolejne miejsca to Ethereum (27 proc.), Litecoin (20 proc.) i Dogecoin (15 proc.).

Jaka jest prawda?

Powstaje pytanie, czy właściciele kryptowalut mówią prawdę. W końcu mało kto chce się chyba przyznać, że kupuje narkotyki i broń palną, prawda?

W każdym razie wykorzystanie kryptowalut do “normalnych” zakupów z pewnością będzie się zwiększać. Dziś na rynku coraz częściej pojawiają się karty płatnicze, które umożliwiają dokonywanie transakcji za pomocą cyfrowych walut. Użytkownik płaci się bitcoinem albo etherem nawet nie musząc o tym wiedzieć. Takie rozwiązania dostosowują cyfrowe aktywa do naszej rzeczywistości.

Inna sprawa, że adopcja kryptowalut przyspieszy przez politykę banków centralnych. Te w ostatnim okresie drukują waluty fiat na potęgę. Wcześniej czy później musi to wywołać inflację. Wtedy niezależne bitcoiny mogą okazać się ciekawą alternatywą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here