Naga Marketslogo-societe-generale-1Societe Generale przygotowało dzisiaj krótką rekomendację, w której wskazuje kluczowe – zdaniem analityków – poziomy na parach EUR/USD i GBP/USD, które mogą być potencjalnymi punktami zwrotnymi przed publikacją dzisiejszych minutek FOMC.


EUR/USD

Rynek nadal jest krótko nastawiony w stosunku do euro – zauważa SocGen. Dodatkowo, nadal słabe dane makroekonomiczne spływające ze strefy sprawiają, że w ocenie specjalistów poziom EUR/USD dużo nie wzrośnie. Przygotowany raport zaznacza kilkukrotne próby stałego przełamania poziomu 1.10 na EUR/USD. Fakt, że dotychczas poziom ten nie został wybity – nawet po zdecydowanie słabszych od oczekiwanych wynikach non – farming payrolls – jednoznacznie wskazuje, że w tamtych okolicach znajdują się ogromne zlecenia sprzedaży. Zdaniem SocGen, w przypadku negatywnego zaskoczenia inwestorów przez dzisiejszy raport FOMC, poziom ten stanowi górne ograniczenie potencjalnych wzrostów. Równy poziom 1.08, oraz znajdujące się pod nim lokalne minimum, są bramą do dalszych spadków na EUR/USD.

Wykres H4 pary EUR/USD. Poziom 1.1000 zaznaczony czerwoną linią wielokrotnie został naruszany przez rynek, jednak jak dotąd stanowi barierę nie do przebicia. Być może już dzisiaj, po dojściu do zaznaczonej strefy oporu w okolicach 1,09-1,0925, kurs EUR/USD przebije dolne graniczenie formacji trójkąta zwyżkującego. Gdyby cena na stałe przebiła poziom 1.08, według SocGen powrócimy do trendu spadkowego na EUR/USD.
Wykres H4 pary EUR/USD. Poziom 1.1000 zaznaczony czerwoną linią wielokrotnie został naruszany przez rynek, jednak jak dotąd stanowi barierę nie do przebicia. Być może już dzisiaj, po dojściu do zaznaczonej strefy oporu w okolicach 1,09-1,0925, kurs EUR/USD przebije dolne graniczenie formacji trójkąta zwyżkującego. Zdaniem SocGen gdy cena na stałe przebiła poziom 1.08 powrócimy do trendu spadkowego na EUR/USD.

GBP/USD

Aktualnie jesteśmy blisko górnego ograniczenia trójkąt zwyżkowego, na poziomie 1,4975. Gdy porównamy wykresy obu par – GBP/USD, oraz EUR/USD, zobaczymy że są bliźniaczo podobne. Również i na tej parze SocGen wieszczy spadki, które będą mieć miejsce przy publikacji minutek FOMC. Psychologicznym poziomem ma być 1,48, który przez ostatnie dni skupił wokół siebie zakres cenowy na GBP/USD. Dobrym miejscem do zajęcia krótkiej pozycji będzie na pewno górne ograniczenie trójkąta, z ewentualnym stopem powyżej kolejnego kluczowego poziomu 1,5000. Jakakolwiek formacja świecowa w okolicy górnego ograniczenia trójkąta jedynie wzmocni niedźwiedzi wydźwięk na tej parze.

Dobrym miejscem na zajęcie krótkiej pozycji będą okolice 1,4975 z ustawionym zleceniem SL powyżej poziomu 1,50. Przebicie i ewentualny retest 1,48 będzie oznaczać powrót do spadków na tej parze.
Dobrym miejscem na zajęcie krótkiej pozycji będą okolice 1,4975 z ustawionym zleceniem SL powyżej poziomu 1,50. Przebicie i ewentualny retest 1,48 będzie oznaczać powrót do spadków na tej parze.

 

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here