Naga MarketsUBS-logo1Poniżej znajdują się propozycje zajęcia pozycji na takich parach jak EUR/USD, USD/JPY, oraz USD/CHF. Większość z przygotowanych przez bank inwestycyjny UBS rekomendacji ma charakter krótkoterminowy.


EUR/USD

UBS zaleca sprzedaż każdego szczytu poniżej 1.1000. Poziom ten jest respektowany przez rynek z dwóch powodów. Jest to okrągła liczba, znajdująca się w bezpośredniej odległości od zniesienia 61.8 mierzonego od ostatniego impulsu spadkowego. O wadze tego poziomu może świadczyć również fakt, że to tutaj pojawiła się gwałtowna podaż, która zepchnęła EUR/USD w dół po ostatnim spotkaniu FOMC. Jak można zauważyć, poziom był już testowany czterokrotnie (w tym raz jako wsparcie) i dotychczas każdorazowo powodował odpowiednią reakcję rynku.EURUSDH4

USD/JPY

O tym dlaczego warto zainteresować się długą pozycją na tej parze już pisaliśmy. Ostatnie ruchy na tej parze były skutkiem wydarzeń w Stanach, oraz tymczasowego odwrotu inwestorów od dolara. Jen nie zmienił znacząco swojej wartości, czekając na koniec roku fiskalnego oraz  związaną z tym zapowiedzianą na 1 kwietnia publikację  raportu Tankan. Słabsze wyniki raportu mogą, zdaniem UBS, rozbudzić nadzieje inwestorów na zwiększenie prowadzonego przez rząd Japonii programu luzowania ilościowego. Analitycy UBS doradzają zatem kupno dołków znajdujących się poniżej wczorajszego minimum – 118.33. Zlecenia obronne powinny się znaleźć poniżej 117.40.

USDJPYH4
Bank UBS zaleca zajmowanie długich pozycji w strefie ograniczonej: z góry przez minimum dnia poprzedniego, z dołu przez poziom 117.40, pod którym rekomendowane jest złożenie zleceń obronnych.

USD/CHF

Po czwartkowym rajdzie dolara, azjatycka sesja na USD/CHF przebiegła raczej spokojnie. Cena dotarła do zniesienia 23.6 wzrostowego ruchu trwającego od połowy stycznia i pamiętnej decyzji SNB. Aktualnie znajdujemy się w lokalnej strefie oporu, której górnym ograniczeniem jest wspomniany poziom zniesienia Fibonacciego na 0.9686. UBS jest nastawione względnie niedźwiedzio do tej pary walutowej, widząc okazje do krótkiej sprzedaży na aktualnych poziomach cenowych. Najbliższym wsparciem na którym cena może zawrócić jest poziom 0.9545.

USDCHFH4

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here