Naga Marketsnomura-logo

Na początek tygodnia bank Nomura przygotował krótki raport na temat najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w nadchodzącym tygodniu. Jakie publikacje znajdą się pod czujnym okiem japońskich specjalistów?


Nomura, w imię własnego hasła: Connecting Markets East & West skupia się przede wszystkim na kolejnym raporcie z kwietniowego spotkania amerykańskiego Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC). I nie jest jedyna, bo środowa publikacja będzie prawdopodobnie w centrum uwagi światowych rynków.

Powodem dla którego nadchodzące minutki mają być ważniejsze od pozostałych publikacji jest zdaniem Nomury fakt zmniejszającego się zaufania inwestorów w wzrost ekonomiczny Stanów Zjednoczonych. Język nadchodzącego raportu ma wskazać rynkom czy wśród członków FOMC pojawiły się obawy o stan zatrudnienia w USA, zwłaszcza po ostatnich, rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki.

Z kolei centralnym wydarzeniem ekonomicznym na Wschodzie będzie zdaniem banku spotkanie Bank of Japan, które ma odbyć się pod koniec tygodnia. Nomura uważa, że BoJ pozostawi dotychczasową politykę monetarną Japonii bez zmian. Jednak japońscy specjaliści nie pomijają również prognoz PKB za pierwszy kwartał 2015 roku, które mają zostać podane do publicznej wiadomości w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Nomura przewiduje, że odczyt pokaże niewielki spadek w ujęciu q/q, szacowana wielkość w ujęciu kwartalnym ma wynieść zaledwie 0,3%, z kolei w ujęciu rocznym środowy wynik powinien, zdaniem Nomury, być znacznie niższy od przewidywanych 1,6% y/y.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here