Naga MarketsNa co może liczyć ubezpieczony podróżnyesUbezpieczenie turystyczne to podstawowe ubezpieczenie, które powinna posiadać każda osoba wybierająca się w podróż, a jego bardzo podstawowa wersja jest też obligatoryjna w przypadku osób, które kupują wycieczki w ramach turystycznego wyjazdu zorganizowanego. Z ubezpieczenia turystycznego można korzystać w Polsce i poza granicami naszego kraju. Może to być ubezpieczenie na czas podróży lub ubezpieczenie całoroczne, które będzie aktywne w sytuacjach, gdy znajdziemy się daleko od domu. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona nas w nietypowych sytuacjach, jakie pojawiają się w podróży. Zakres ubezpieczeń turystycznych jest oczywiście bardzo różny, ale warto się postarać, by zawsze zabezpieczone było kilka podstawowych kwestii.

Nagłe zachorowanie

Każde ubezpieczenie turystyczne obejmuje ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Potłuczemy się, złamiemy nogę, dojdzie do jakiegoś innego wypadku? – otrzymamy odpowiednie odszkodowanie. Bardzo rzadko jednak tanie ubezpieczenia turystyczne pokrywają koszty związane z leczeniem chorób przewlekłych czy innych schorzeń, które pojawiły się w czasie wycieczki, a nie są bezpośrednio związane z jakimś wypadkiem. Nawet jeśli posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, nasza ochrona będzie obejmowała tylko to, co jest standardowo dostępne dla osób z danego kraju i co jest pokrywane przez naszego płatnika. A to nie uratuje nas w przypadku bólu zęba.

Odpowiedzialność cywilna

Ogromne znaczenie w kwestii ubezpieczeń podróżnych ma odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego. Może się zdarzyć, że wyrządzimy jakieś szkody w czasie naszego wyjazdu. Jeśli to będzie szkoda nieumyślna, pokryje je ubezpieczyciel. Prawdziwe znaczenie tego ubezpieczenia podróżni odkrywają w momencie, kiedy świadczone są na ich rzecz usługi, które w naszym kraju są oferowane za darmo. Sztandarowym przykładem takiej usługi jest koszt ratownictwa górskiego. Usługi GOPRu są darmowe, ale już w Austrii czy na Słowacji konieczność wysłania po kogoś helikoptera traktowana jest jak podróż latającą taksówką i jej koszty bywają astronomiczne. Brak odpowiedniego ubezpieczenia potrafi zrujnować.

Assistance

Wielkie znaczenie dla podróżnych może mieć też aspekt assistance ubezpieczenia podróżnego. Jest to szczególnie istotne dla osób, które podróżują własnym samochodem. Wszelkie awarie pojazdu i niedogodności związane z tym faktem zostaną naprawione przez ubezpieczyciela, a dodatkowo można liczyć na wsparcie w organizacji transportu lub noclegu.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here