Naga MarketsMZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych ekspertów kredytowych. Spółka opublikowała wyniki uzyskane w pierwszym półroczu 2018 roku. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

W okresie pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku MZN Property osiągnęło bardzo mocne wyniki finansowe. Przychody wzrosły w tym czasie o ponad 24% względem roku ubiegłego i przekroczyły pułap 12,7 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 2,2 mln zł, a zysk netto 1,7 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Kolejny rok intensywnie pracujemy nad wzmocnieniem pozycji Morizon.pl. Dzięki wprowadzonym na przełomie roku zmianom w modelu rozliczania klientów profesjonalnych oraz dzięki sukcesom w optymalizacji działań marketingowych udało nam się istotnie poprawić rentowność. Pracujemy nad dalszym umocnieniem pozycji na rynku, aby kontynuować owocną i efektywną współpracę z naszymi partnerami. Nadal mocno inwestujemy w rozwój – w szczególności w IV kwartale planujemy uruchomienie nowych narzędzi umożliwiających onlinowe rezerwowanie nieruchomości” – powiedział Jarosław Święcicki, prezes MZN Property.

W samym drugim kwartale spółka osiągnęła 6,7 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 29% rok do roku. Jest to najlepszy kwartalny wynik w historii. Zysk operacyjny wzrósł o 180% i wyniósł 1,1 mln zł, a zysk netto 0,8 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 140%.

Spółka systematycznie realizuje strategię budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości i finansów, która docelowo będzie oferować wsparcie we wszystkich etapach poszukiwania, zawierania i finansowania transakcji nieruchomościowych:

„Przed nami gorąca jesień – jesteśmy w finalnej fazie uruchamiania szeregu projektów, które zapowiedzieliśmy podczas naszego debiutu na rynku głównym GPW w ubiegłym roku. Rozszerzyliśmy spektrum oferowanych usług finansowych o pożyczki gotówkowe i mocno rozbudowujemy sieć ich dystrybucji, przed chwilą otworzyliśmy eksperta online, żeby umożliwić internetową dystrybucję hipotek, w IV kwartale planujemy uruchomienie ważnych narzędzi wspierających onlinową rezerwację i sprzedaż nieruchomości. Za chwilę przechodzimy do rozbudowy eksperta online o możliwość pozyskania również pożyczek gotówkowych i firmowych. Inwestując mocno w nowe rozwiązania jednocześnie pokazujemy, że nasza strategia synergii online – offline i synergii nieruchomości – finanse już działa. Widać to po szybkim wzroście przychodów zarówno z segmentu nieruchomościowego, jak i finansowego. Od IV kwartału planujemy się skupić na maksymalizacji synergii pomiędzy uruchomionymi w 2018 roku usługami. Naszym celem jest wejście w rok 2019 dysponując już optymalnym zestawem wzajemnie uzupełniających się usług i produktów nieruchomościowo – finansowych” – dodał Jarosław Święcicki, prezes MZN Property.

Sytuacja na wykresie

Na otwarciu dzisiejszej sesji spółka traci ponad 5%. Wyniki nie przyczyniły się więc do odwrócenia przeceny z ubiegłego tygodnia.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTerroryści wolą gotówkę od kryptowalut
Następny artykułKomentarz walutowy – Szwecja zostanie w UE
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here