Naga MarketsMZN Property odnotowało 1,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 0,93 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Finax

MZN Property odnotowało zysk w 2019 roku

“W 2019 roku sytuacja na polskim rynku nieruchomościowym i związanym z nim rynku kredytowym pozostawała pod wpływem sprzyjającej sytuacji makroekonomicznej. Trwający wzrost gospodarczy, historycznie niskie bezrobocie i bardzo dobre nastroje konsumentów stanowiły główne czynniki stymulujące popyt na nieruchomości i tworzyły korzystne warunki dla dalszego rozwoju spółki MZN Property S.A.” – napisał zarząd w liście załączonym do raportu rocznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 2,15 mln zł wobec 1,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 33,18 mln zł w 2019 r. wobec 26,46 mln zł rok wcześniej.

“Pomimo relatywnie silnej konkurencji na rynku, udało nam się zrealizować dużą część z założonych celów. Rozwinęliśmy nasze produkty, poprawiliśmy kluczowe wskaźniki i osiągnęliśmy wysoki wzrost wolumenu sprzedaży produktów kredytowych. W 2019 roku kontynuowane były działania ukierunkowane na wzmocnienie pozycji rynkowej w kluczowych obszarach działalności Grupy. W obszarze nieruchomości ważnym dla Grupy wydarzeniem było nawiązanie współpracy z wiodąca platformą e-commerce w Polsce: serwisem Allegro. Na mocy zawartej umowy, na jego łamach została rozpoczęta publikacja ogłoszeń nieruchomościowych gromadzonych w bazie Morizon.pl. Dzięki temu rozwiązaniu ogłoszenia naszych partnerów – biur nieruchomości i deweloperów – zyskały możliwość dotarcia do dodatkowego, liczącego ok. 18 mln osób grona odbiorców” – wskazał zarząd.

“Znaczący postęp nastąpił w pracach nad przebudową flagowego serwisu nieruchomościowego Grupy – morizon.pl. W czwartym kwartale 2019 roku rozpoczęły się testy nowej wersji serwisu i przygotowania do jej udostępnienia dla użytkowników końcowych. Jednocześnie postępowały prace nad modernizacją aplikacji mobilnych oraz rozbudową funkcjonalności autorskiego narzędzia – Eksperta Kredytowego On-Line (EKO). Działaniom tym towarzyszyło wprowadzanie nowych rozwiązań ukierunkowanych na dalsze zwiększanie konwersji na zapytania klientów dotyczące zarówno ofert nieruchomości jak i kredytów hipotecznych. W 2019 roku imponujące wzrosty zanotował segment finansowy. Liczba punktów franczyzowych Lendi wzrosła w 2019 roku do 29. Na dzień publikacji raportu działają 33 punkty franczyzowe, a 5 kolejnych umów jest już podpisanych. Wolumen kredytów, w których pośredniczyły spółki z grupy wzrósł w 2019 roku względem 2018 roku aż o 70,5%” – podano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 0,63 mln zł wobec 0,33 mln zł zysku rok wcześniej.

MZN Property jest właścicielem budowanej wokół serwisu Morizon.pl platformy nieruchomościowo-finansowej OneStopShop, która ułatwia użytkownikom proces transakcji na rynku nieruchomości. Platforma udostępnia funkcjonalności w zakresie sprzedaży oraz wyszukiwania i finansowania nieruchomości. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl. W skład Grupy MZN Property wchodzą m.in. spółki Grupa Morizon, Lendi (pośrednictwo finansowe) i Finpack (m.in. software). Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here