Naga MarketsRafał Zaorski
Rafał Zaorski twierdzi, że Bitcoin spadnie do 1000 dolarów

Rafał Zaorski, okrzyknięty przez media ekonomiczne najpopularniejszym z polskich spekulantów i pomysłodawca fundacji Trading Jam Session (TJS) jest zdania, że wartość Bitcoina spadnie do tysiąca dolarów. Jednocześnie w rozmowie z Maciejem Wapińskim szczerze przyznaje, że mylił się co do wzrostów notowań BTC, które jego zdaniem nie powinny mieć miejsca. W materiale poruszono również zagadnienie kryptowaluty Facebooka, która według Zaorskiego ma być impulsem do stworzenia nowego, cyfrowego petrodolara w rękach rządzących.


Bitcoin spadnie do tysiąca dolarów i nigdy nie zastąpi fizycznego złota?

Rafał Zaorski zapytany o to, czy prognozował spadek ceny Bitcoina do tysiąca dolarów potwierdzał, że posiada zakład dotyczący spadków wartości BTC do wspomnianych poziomów w przeciągu następnych trzech lat. Jednocześnie dodaje jednak, że zaskoczyła go aprecjacja najstarszej z kryptowalut: „Myliłem się co do wzrostów Bitcoina, mówię to szczerze. Uważam to za jakąś aberrację i teraz pytanie, czy Bitcoin nabędzie cech niezależnych jak złoto. Różnica polega jednak na tym, że złoto posiada cechy fizyczne, których BTC nie nabędzie, spala po prostu energię”.

Jak twierdzi Rafał Zaorski wartość Bitcoina podtrzymywana jest jedynie przez wiarę ludzi w skuteczność i sukces projektu, prędzej czy później więc BTC skazany jest na porażkę, gdyż konsumenci przestaną wierzyć w wartość najstarszej z kryptowaluty.

„O ile złoto ma właściwości fizykochemiczne i nie możemy powiedzieć, że od tej chwili przestaje istnieć to BTC możemy w każdej chwili wyłączyć, ograniczyć lub zakazać budowy kopalni na terenie Stanów Zjednoczonych” – wyjaśnia swoją tezę Zaorski.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Libra zasiała nową koncepcję, cyfrowy petrodolar jedynie kwestią czasu?

Libra, USA Coin lub FED Coin? Zdaniem Zaorskiego same nazewnictwo nie ma znaczenia, jednak projekt Facebooka miał zasiać w świadomości społeczeństwa oraz rządzących nową koncepcję, która wydaje się bardzo atrakcyjna z punktu gospodarczego. W momencie transferu składowych PKB z przemysłu w kierunku usług, standardowy petrodolar według pomysłodawcy TJS może być niewystarczający, a powstanie kryptowaluty kontrolowanej przez Stany Zjednoczone wydaje się być jedynie kwestią czasu.

„Najbardziej racjonalne byłoby to, aby nowym rządowym lub korporacyjnym coinem płacić za usługi największych gigantów technologicznych, co doprowadzi do podziału społeczeństwa na grupę posiadająca dostęp do wiedzy, informacji i technologii oraz na grupę, która nie posiada tego dostępu. Waluta to przecież umowa społeczna, którą wszyscy tolerują” – tłumaczy Zaorski.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Piotrze, chyba nie jesteś na bieżąco… Aktualnie bardzo dużo krypto walut jest już quantum secure, a niektóre wręcz czekają na komputery kwantowe.

  2. On ma rację ale nie podał wszystkich przyczyn spadku. Dlatego ja to powiem – Bitcoin musi upaść, ponieważ posiada stary algorytm zabezpieczany zbyt słabo metodami kryptografii w stosunku do mocy dzisiejszych komputerów kwantowych. Po sukcesach komputera kwantowego Google nastąpił wstrząs w bankowości gdzie natychmiast zostały dodane funkcje logowania do systemu i przelewania funduszy za pomocą dodatkowych kodów SMS. Nastąpił po tym zaraz spadek notowania Bitcoina. USA są w stanie w krótkim czasie wykopać wszystkie Bitcoiny z użyciem komputerów kwantowych zarządzanych AI. Nie robią tego jeszcze, ponieważ Bitcoin jest potrzebny do wytransferowywania pieniędzy m.in. z Chin, Korei Północnej i Rosji, gdzie normalnymi drogami przepływu nie da się tego zrobić. Jednakże całkowite załamanie Bitcoina nastąpi po uruchomieniu w Chinach pierwszych komputerów kwantowych. Algorytmy kryptowalut i zabezpieczenia zostaną złamane. Muszą zatem powstać nowe krypto-quantum-waluty zabezpieczone kwantowo. Ta dopiero się utrzymają na stałe, Tak więc zbliża się koniec starej technologii kryptowalut. Prawie wszystkie niebawem upadną.

  3. Myślę że system bankowy i wszyscy prezesi i inflacja powodują większe straty w energii i zasobach w porównaniu z bitcoinem. Jak kolega spekulant twierdzi to co mówi, niech mi sprzeda Bitcoin za 1000$. A w ogóle to czemu 1000$ a nie 1$?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here