Naga Markets

MetaQuotes blokuje Myfxbook

Od pewnego czasu są problemy z podłączeniem myfxbook do kont MT4. O problemie pisałem w artykule: Czy MetaQuotes blokuje Myfxbook?. Teraz o komentarz do całej sytuacji zapytałem Myfxbook:

Comparic.pl: Jest wiele plotek na temat tego dlaczego funkcja Auto Update w Mt4 nie działa. Czy możecie nam coś o tym powiedzieć?

Myfxbook: Niewiele jest do powiedzenia. Nie możemy używać takiego rozwiązania dopóki MetaQuotes nie wypuści API.

Comparic.pl: Mam kontakt z wieloma firmami oferującymi aplikacje pod MT4 i ich zdanie jest takie, że MetaQuotes zachowuje się tak jakby chciało monopol na wszystko co związane jest z MT4. Czy mieliście z nimi jakieś problemy w przeszłości?

Myfxbook: Nie nie mieliśmy problemów, jednak prosiliśmy ich o API kilka lat temu i otrzymaliśmy odpowiedź negatywną.

Comparic.pl: Jak myślicie, czy problem zostanie rozwiązany czy spodziewacie się kolejnych?

Myfxbook: Rozwiązaliśmy problem weryfikacji. Auto Update nie będzie na razie dostępny. Nie sposób przewidzieć przyszłości i następnych problemów.

Comparic.pl: Czy jest szansa na podłączenie innych platform do myfxbooka takich jak cTrader, albo Protrader 2, który ma o wiele więcej funkcji. Producenci tych platform raczej będą o wiele lepszymi partnerami.

Myfxbook: Tak. cTrader pracuje nad API od kilku miesięcy, a PFSOFT zaoferował na API, tak więc obie platformy będą w pełni funkcjonalne w najbliższej przyszłości.

Comparic.pl: Jak to wpływa na AutoTrade?

Myfxbook: Nie wpłynęło to na razie na AutoTrade. W mało prawdopodobnym scenariuszu MetaQuotes zablokuje jakiekolwiek możliwości kopiowania zleceń, w takim wypadku przeniesiemy się na dedykowane API u brokera (no w FXCM).

Comparic.pl: Kiedy dodacie większą ilość brokerów?

Myfxbook: Wkrótce postaramy się to zrobić, jednak czekamy na rozwój sytuacji z MetaQuotes.


Jednym słowem nie wiadomo co zrobi MetaQuotes. Ja widzę, że zmiany jednak dotknęły AutoTrade ponieważ wiele systemów nie jest aktualizowanych od końca maja.

Cieszy na pewno możliwość podłączenia nowych platform szczególnie Protradera 2.

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBezpłatna konferencja MoneyCon 19 czerwca w Poznaniu
Następny artykułJak zostać profesjonalnym traderem – część 1
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here