Naga MarketsMetaQuotes blokuje Myfxbook

Od pewnego czasu są problemy z podłączeniem myfxbook do kont MT4. O problemie pisałem w artykule: Czy MetaQuotes blokuje Myfxbook?. Teraz o komentarz do całej sytuacji zapytałem Myfxbook:

Comparic.pl: Jest wiele plotek na temat tego dlaczego funkcja Auto Update w Mt4 nie działa. Czy możecie nam coś o tym powiedzieć?

Myfxbook: Niewiele jest do powiedzenia. Nie możemy używać takiego rozwiązania dopóki MetaQuotes nie wypuści API.

Comparic.pl: Mam kontakt z wieloma firmami oferującymi aplikacje pod MT4 i ich zdanie jest takie, że MetaQuotes zachowuje się tak jakby chciało monopol na wszystko co związane jest z MT4. Czy mieliście z nimi jakieś problemy w przeszłości?

Myfxbook: Nie nie mieliśmy problemów, jednak prosiliśmy ich o API kilka lat temu i otrzymaliśmy odpowiedź negatywną.

Comparic.pl: Jak myślicie, czy problem zostanie rozwiązany czy spodziewacie się kolejnych?

Myfxbook: Rozwiązaliśmy problem weryfikacji. Auto Update nie będzie na razie dostępny. Nie sposób przewidzieć przyszłości i następnych problemów.

Comparic.pl: Czy jest szansa na podłączenie innych platform do myfxbooka takich jak cTrader, albo Protrader 2, który ma o wiele więcej funkcji. Producenci tych platform raczej będą o wiele lepszymi partnerami.

Myfxbook: Tak. cTrader pracuje nad API od kilku miesięcy, a PFSOFT zaoferował na API, tak więc obie platformy będą w pełni funkcjonalne w najbliższej przyszłości.

Comparic.pl: Jak to wpływa na AutoTrade?

Myfxbook: Nie wpłynęło to na razie na AutoTrade. W mało prawdopodobnym scenariuszu MetaQuotes zablokuje jakiekolwiek możliwości kopiowania zleceń, w takim wypadku przeniesiemy się na dedykowane API u brokera (no w FXCM).

Comparic.pl: Kiedy dodacie większą ilość brokerów?

Myfxbook: Wkrótce postaramy się to zrobić, jednak czekamy na rozwój sytuacji z MetaQuotes.


Jednym słowem nie wiadomo co zrobi MetaQuotes. Ja widzę, że zmiany jednak dotknęły AutoTrade ponieważ wiele systemów nie jest aktualizowanych od końca maja.

Cieszy na pewno możliwość podłączenia nowych platform szczególnie Protradera 2.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here