Naga Markets


Ktoś kto myśli, że jeśli Stary Kontynent nie ląduje w czołówkach serwisów krypto, jest przez to mało znaczący, jest w wielkim błędzie. Coraz liczniejsi gracze, w tym MyBucks i Naga – firmy z sektora fintech, wyczuli w tym rynku prawdziwą żyłę złota. Według szacunków Banku Światowego z października zeszłego roku, rynek przelewów pieniężnych do krajów Afryki Subsaharyjskiej wzrośnie w tym roku o 10 proc. do 38 mld USD.


MyBucks, spółka z sektora technologii finansowych z siedzibą w Luksemburgu, notowana na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie, nawiązała partnerstwo strategiczne z Naga Group AG – niemiecką spółką z tego samego sektora, kładącą szczególny naciek na rynek produktów wirtualnych oraz kryptowalut. Zaawansowana technologia rozwinięta przez Naga umożliwia wysyłanie oraz otrzymywanie płatności drogą mailową, po czym środki są przeliczane na gotówkę, a ponadto także handel akcjami oraz instrumentami finansowymi. Po ogłoszeniu decyzji, akcje Naga poszybowały aż o 15 proc, zaś w przypadku MyBucks notowania spadły o 3,1 proc.

Dla Naga, wśród której głównych udziałowców znajduje się FOSUN Group – jedna z największych chińskich spółek inwestycyjnych obracających setkami miliardów dolarów, ta współpraca znacznie poszerza grono użytkowników jej portfela mobilnego oraz kryptowalut, wśród których znajduje się jej własny token – Naga Coin. 

Z komunikatu wydanego przez przedstawicieli obu spółek mogliśmy dowiedzieć się, iż ważnym elementem ich działalności, oprócz rzecz jasna przyciągnięcia nowych klientów, ma być zapewnienie bankowości elektronicznej osobom, które były do tej pory wykluczone z tradycyjnego rynku usług finansowych. Dzięki współpracy z Naga, MyBucks będzie mogła oferować swoim 1,5 mln klientów w Afryce, Australii i innych krajach, krypto portfel wraz z technologią płatności za pomocą telefonów komórkowych.

Kryptowaluty, w tym bitcoin, zyskują coraz większą popularność i stopień adopcji w wielu krajach Afryki, gdzie częstokroć jest większy odsetek osób posiadających telefony komórkowe, niż rachunki bankowe, zaś dodatkowo poważnym problemem jest także częstokroć brak stabilności politycznej oraz słabe lokalne waluty. Wchodząc na rynek afrykański, MyBucks i Naga mogą pomieszać szyki potentatom od dawna działającym na tamtych rynkach, takim jak Western Union czy TransferWise. 

Warto również przypomnieć, że w skład NAGA Group AG wchodzi także NAGA Markets, będący jednym z wiodących brokerów rynku Forex oferujących inwestorom usługi handlowe oraz wiele innych możliwości, w tym wielokrotnie nagradzaną platformę handlu socjalnego SwipeStox i interaktywną wielojęzyczną akademię handlową. Oferuje także inwestorom ponad 700 instrumentów CFD w tym także szeroką gamę kontraktów CFD na kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Etherium, ale także Dash Coin, Lite Coin i Ripple. Jednym z innowacyjnych i niemal niespotykanych rozwiązań jest to, że Naga Markets umożliwia swoim klientom prowadzenie rachunku w Naga Coin.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here