Naga MarketsMarcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

CD Projekt nie przestaje zaskakiwać akcjonariuszy i dzięki raportowi za 2019 roku atakuje historyczne maksima na wykresie. Główna uwaga inwestorów powinna się kierować jednak w stronę średnich spółek notowanych w ramach indeksu mWIG40, które są cały czas mocno niedoceniane. Zdaniem Marcina Tuszkiewicza ze Squaber.com spadki obserwowane między innymi w ramach notowań 11 bit studios, Budimexu, Ciechu, Grupy Azoty, Asseco Poland oraz Ten Square Games nie powinny być rozważane w kategorii ryzyka, a okazji zakupowych.

  • Piątek jest dniem bez sesji na GPW. Marcin Tuszkiewicz przestrzega przed pozostawianiem otwartych pozycji spekulacyjnych na długi, czterodniowy weekend na giełdzie
  • Akcje CD Projekt atakują historyczne maksima po lepszym od oczekiwanego raporcie za 2019 rok
  • mWIG40 kryje w sobie wiele okazji inwestycyjnych w obliczu obecnych spadków. Wśród nich znalazły się między innymi akcje Budimexu, 11 bit studios, czy Grupy Azoty

CD Projekt zagrał pierwsze skrzypce przed Wielkanocą

Chociaż Marcin Tuszkiewicz skupia się w swoim coczwartkowym przeglądzie rynku głównie na ciekawych spółkach z indeksu mWIG40, to wspomina również o wynikach rocznych CD Projektu, dzięki którym akcje spółki zyskują ponad 5% i testują poziom 333 zł, ocierając się o historyczne maksima. W 2019 roku CD Projekt osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 521 mln zł oraz zysk netto 175 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.

Bardzo dobre wyniki za czwarty kwartał i 2019 rok spowodowały silne odbicie cen akcji oraz rozrysowanie podwójnego szczytu. W tym momencie znajdujemy się na bardzo silnym oporze, a wolumen z ostatnich sesji nie wskazuje na bardzo silną aktywność inwestorów – komentuje Marcin Tuszkiewicz.

mWIG40 z okazjami zakupowymi, pomimo dotychczasowej niechęci inwestorów

Tuszkiewicz jest zdania, że inwestorzy detaliczni chcący poszukiwać w tym momencie okazji inwestycyjnych powinni skupić się na spółach średnich, notowanych w ramach indeksu mWIG40. Wśród swoich głównych typów wymieniał 11 bit studios, Budimex, Ciech, Grupę Azoty, Ten Square Games oraz Asseco Poland.

Sam indeks co prawda nadal konsoliduje pod luką bessy z 12 marca i nie potrafi pokonać strefy 3100-3200 punktów, jednak pojedyncze spółki prezentują się ciekawie od strony technicznej.

Branża gamingowa w obecnym zawirowaniu radzi sobie zdecydowanie nieźle i potwierdzeniem tego jest między innymi sytuacja techniczna 11 bit studios. Jeżeli rynek spadnie poniżej 345 zł, to może nastąpić powrót do silniejszych spadków w krótkim terminie. W średnim lub długim terminie należy się jednak spodziewać kontynuacji tendencji wzrostowych – komentował Tuszkiewicz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here